CMKP: Powołano Radę Kształcenia Młodych Kadr Medycznych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCMKP: Powołano Radę Kształcenia Młodych Kadr Medycznych - dlaszpitali.pl

CMKP: Powołano Radę Kształcenia Młodych Kadr Medycznych

opm-dlaszpitali-powolano-rade-ksztalcenia-mlodych-kadr-medycznych

Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego prof. Ryszard Gellert powołał Radę Kształcenia Młodych Kadr Medycznych. Prace tego gremium będą skoncentrowane na rozpoznawaniu możliwości i barier rozwoju młodych lekarzy.

Przewodniczącym Rady – jak przekazało PAP CMKP – został Janusz Świeczkowski-Feiz, student VI roku kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który otrzymał w ostatnich dniach nagrodę Forum Ochrony Zdrowia w kategorii „Młody Lider”.

Podczas Forum dyrektor Centrum wskazywał, że rada powstała, by lepiej poznać potrzeby i oczekiwania studentów ostatnich lat studiów medycznych, stażystów oraz lekarzy, którzy ukończyli specjalizację.

Rada będzie niezależna. Ma sygnalizować dyrektorowi CMKP obszary w kształceniu podyplomowym, które według młodych lekarzy, wymagają zmian zapowiedział.

Wyraził też nadzieję, że Rada „będzie także proponować rozwiązania bieżące i strategiczne oraz innowacje kluczowe do wprowadzenia w systemie kształcenia podyplomowego w Polsce”.

Źródło: PAP Nauka w Polsce, autorka: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Czytaj też: Wielkopolskie szpitale podpisały porozumienie o współpracy w zakresie ochrony środowiska