Maski ochronne, odzież medyczna, rękawiczki. Chińska... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMaski ochronne, odzież medyczna, rękawiczki. Chińska... - dlaszpitali.pl

Chińskie wsparcie dla polskich szpitali

opm-chinskie-wsparcie-dla-polskich-szpitali-maski-ochronne

Ambasador Chin w Polsce poinformował Ministerstwo Spraw Zagranicznych, że rząd chiński zadecydował o przekazaniu stronie polskiej wyrobów ułatwiających walkę z epidemią.

Do Polski z Chin mogą trafić: zestawy testowe wykrywające wirusowy kwas nukleinowy, maseczki N95, medyczna odzież ochronna, w tym okulary ochronne, rękawiczki, ochraniacze na obuwie. Jest to odpowiedź strony chińskiej na wcześniejszą pomoc polskich firm i naszych władz w walce z koronawirusem. ZARYS International Group na początku lutego 2020 roku przekazał w geście pomocy 100 000 sztuk medycznych maseczek ochronnych na potrzeby szpitala w Wuhan.

Jednocześnie ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, wskazuje:

Strona chińska nigdy nie zapomni o pomocnej dłoni wyciągniętej przez rząd polski i Polaków w stronę Chin, gdy te walczyły z epidemią. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Chiny są gotowe stanąć ramię w ramię z Polakami. Strona chińska w dalszym ciągu będzie wzmacniać wymianę doświadczeń i informacji ze stroną polską, będzie intensyfikować współpracę w zakresie walki z epidemią i pomagać Polsce zwyciężyć z chorobą.

Aktualnie firma ZARYS International Group pracuje nieprzerwanie, by zapewnić stałe dostawy jednorazowego sprzętu medycznego do rodzimych placówek medycznych i szpitali, z którymi ma podpisane kontrakty. Sytuacja jest bardzo złożona, gdyż na rynku można zaobserwować znaczne braki towarowe.

Postawa chińskich władz pokazuje, że bezinteresowna pomoc zawsze wraca. ZARYS od lat współpracuje z kontrahentami w Chinach i na miejscu wytwarza jednorazowe wyroby medyczne. Na wieść o problemach w walce z koronawirusem bezzwłocznie postanowiliśmy pomóc. Wysłaliśmy już w ubiegłym miesiącu maski ochronne, których na miejscu w szpitalach brakowało. W tej chwili skupiamy się na bieżącej działalności i zapewnieniu szpitalom podstawowego asortymentu. Nasi pracownicy na magazynie obecnie pracują całą dobę. powiedział Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający ZARYS International Group.

Działając odpowiedzialnie społecznie i monitorując bieżącą sytuację związaną z epidemią koronawirusa w Polsce ZARYS wsparł m.in. Szpital Uniwersytecki imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze czy Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi, ofiarowując nieodpłatnie maski ochronne. To właśnie w Szpitalu w Zielonej Górze był skutecznie leczony pierwszy na terenie Polski pacjent, u którego badanie w kierunku obecności wirusa COVID-19 dało wynik pozytywny.

Źródło: mat. prasowe

Opracowała redakcja