Centrum Leczenia Biologicznego w Szczecinie ukończone dlaszpitali.plCentrum Leczenia Biologicznego w Szczecinie ukończone

Centrum Leczenia Biologicznego w Szczecinie ukończone. Placówka stawia na skrócenie czasu diagnostyki i leczenia chorych

opm-dlaszpitali-centrum-leczenia-biologicznego-w-szczecinie-ukonczone

Zakończyła się budowa nowego oddziału w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Jeszcze w tym roku pacjenci będą mogli skorzystać z terapii lekowej w Centrum Leczenia Biologicznego.

Centrum Leczenia Biologicznego w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie zajęło pomieszczenia po dawnym Zakładzie Medycyny Nuklearnej. W nowo powstałej placówce pacjenci z chorobami nowotworowymi, autoimmunologicznymi oraz ze schorzeniami układu nerwowego będą mogli przyjmować leki biologiczne.

Jak mówi Konrad Jarosz, dyrektor szczecińskiego szpitala, wyjątkowość działania Centrum Leczenia Biologicznego polega na tym, że po podaniu leków pacjenci nie muszą zostawać na noc w szpitalu. To część planu usprawniania diagnostyki i leczenia chorych – pacjent rano ma robione badania niezbędne do leczenia, później otrzymuje potrzebne leki, a następnie tego samego dnia wraca do domu, nie zajmując łóżka.

Budowa Centrum Leczenia Biologicznego kosztowała 10 milionów złotych. Pacjenci będą mogli skorzystać z leczenia w placówce w październiku tego roku.

Źródło: radioszczecin.pl

Czytaj też: Szpital Wojewódzki w Tychach będzie miał nową poradnię psychologiczno-pedagogiczną