Brylant Polskiej Gospodarki dla gorzowskiego szpitala - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plBrylant Polskiej Gospodarki dla gorzowskiego szpitala - dlaszpitali.pl

Brylant Polskiej Gospodarki dla gorzowskiego szpitala

opm-dlaszpitali-miedzynarodowy-dzien-badan-klinicznych

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. otrzymał tytuł Brylanta Polskiej Gospodarki 2021. To nie jedyny ranking, w którym gorzowska lecznica dobrze wypadła. Szpital może się także pochwalić tytułem Wielki Modernizator 2021 Województwa Lubuskiego.

Spośród 85 491 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytut Europejskiego Biznesu w maju tego roku, tytuł Brylanta Polskiej Gospodarki 2021 uzyskało 781 firm opieki zdrowotnej z całego kraju. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. uplasował się na 150 miejscu.

Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2019-2020 z Krajowego Rejestru Sądowego. Tytuł otrzymały te firmy, których wartość rynkowa w marcu 2021 r. wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Konkurs prowadzi Instytut Europejskiego Biznesu już od 16 lat. Przez ten czas Instytut dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 200 tysięcy przedsiębiorstw. Ten sam Instytut przedstawił też ranking firm według wartości amortyzacji. Tym najlepszym przyznał tytuł: Wielki Modernizator 2021 Województwa Lubuskiego. W tym rankingu gorzowski szpital uplasował się na 11 miejscu ( na ponad 160 przedsiębiorstw), za takimi firmami jak Furecia czy TPV z Gorzowa Wlkp.

Tytuł Wielki Modernizator 2021 Województwa Lubuskiego przyznawany był tym firmom, których suma amortyzacji w latach 2019-2020 przewyższała 2 mln zł.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj więcej: Nowoczesny aparat do wentylacji mechanicznej noworodków w gorzowskim szpitalu