Biała księga – nie bójmy się szczepień, mówią specjaliści - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plBiała księga – nie bójmy się szczepień, mówią specjaliści - dlaszpitali.pl

Biała księga – nie bójmy się szczepień, mówią specjaliści

OPM_1_21_AKTUALNOSCI_W_OCHRONIE_ZDROWIA_6_BIALA_KSIEGA

„Nauka przeciw pandemii” to inicjatywa zrzeszająca uznanych ekspertów ze środowiska naukowego pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala, którzy zjednoczyli się na rzecz szerzenia rzetelnej informacji dotyczącej konieczności szczepień przeciw COVID-19 oraz innowacyjnych technologii zastosowanych w szczepionkach – przygotowali białą księgę pod tytułem Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność, będącą kompendium wiedzy o szczepieniach, technologii i ich zasadności w walce z pandemią.

Zawarte w białej księdze treści stanowią wsparcie dla środowiska lekarskiego i służb medycznych, którzy mają codzienny kontakt z pacjentami i są dla nich najczęściej pierwszym źródłem wiedzy. To także źródło wiedzy dla mediów oraz ogółu społeczeństwa, którzy poszukują popartej wiedzą medyczną faktów na temat szczepień przeciw COVID-19 i typów stosowanych szczepionek. Publikacja to pierwszy tak kompleksowy dokument przygotowany przez przedstawicieli nauki i medycyny praktycznej na rzecz edukacji i szerzenia rzetelnej informacji na temat szczepionek przeciw COVID-19 „Nauka przeciw pandemii” to otwarta inicjatywa, do której mogą dołączyć eksperci, organizacje i instytucje pragnące zaangażować się na rzecz szerzenia rzetelnej wiedzy i edukacji wskazanych środowisk, przyczyniając się tym samym do wzrostu wyszczepialności przeciw SARS-CoV-2 i przyspieszenia końca pandemii.

Czytaj także: Szczepionka na COVID-19: najważniejsze informacje