Aplikacja do monitorowania ran pooperacyjnych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plAplikacja do monitorowania ran pooperacyjnych - dlaszpitali.pl

Aplikacja do monitorowania ran pooperacyjnych

algorytymy-techniki-biomedyczne

Możliwość zdalnego monitorowania gojenia ran pooperacyjnych i  zapobieganie powikłaniom to  główne zalety, jakie posiada zaprezentowana pod koniec września aplikacja iWound. Twórcy systemu wskazują, że  to  pierwsza taka aplikacja na  świecie. System iWound został opracowany na  podstawie doświadczeń lekarzy i  pod ich nadzorem merytorycznym. Korzystanie z  niego, jak podkreślają twórcy, jest intuicyjne i  proste.

Od  września pierwsi na  świecie z  aplikacji skorzystali chorzy z  Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i  Onkologii Gastroenterologicznej Szpitala Klinicznego im. H.  Święcickiego w  Poznaniu. Kierownik Kliniki prof. Tomasz Banasiewicz, który objął nadzór merytoryczny nad aplikacją, wyjaśnia, że  dzięki niej możliwe będą: zdalne monitorowanie gojenia ran pooperacyjnych, zapobieganie powikłaniom i  stworzenie większego komfortu pacjentom, bowiem  nie będą oni musieli jeździć do  szpitala i  czekać w  kolejce, by  skonsultować stan ran. Wystarczy, że  skontaktują się z  konsultantem, a  po  przesłaniu zdjęcia rany otrzymają zalecenia co  do  dalszego sposobu jej leczenia.

Czytaj także: Technologie mobilnego zdrowia w obszarze klinicznym

Aby korzystać z  systemu, należy pobrać aplikację na  dowolne urządzenie mobilne. Wymagany jest kod dostępu, który pacjent w  trakcie wypisu ze  szpitala otrzyma od  swojego lekarza.

Źródło: PAP – Nauka w  Polsce