American Heart of Poland rozszerza działalność o kolejną placówkę - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plAmerican Heart of Poland rozszerza działalność o kolejną placówkę - dlaszpitali.pl

American Heart of Poland rozszerza działalność o kolejną placówkę

opm-dlaszpitali-grupa-american-heart-of-poland-rozszerza-dzialalnosc-na-kolejna-placowke

Grupa American Heart of Poland przejęła zarządzanie Szpitalem w Drawsku Pomorskim w dniu 1 kwietnia 2022 roku i w ramach inwestycji podjęła się m.in. budowy lądowiska dla śmigłowców ratowniczych. Uroczystość inauguracji działalności Grupy AHoP w Drawsku będzie miała miejsce 27 maja br. W tym dniu Grupa AHoP zaprasza pacjentów na cykl bezpłatnych wykładów na temat profilaktyki i leczenia chorób serca.

Przejęcie Szpitala w Drawsku Pomorskim to dla nas potwierdzenie, że Grupa American Heart of Poland stale się rozwija i stanowi ważny i zauważalny element mapy zdrowotnej Polskimówi Adam Szlachta, prezes Zarządu American Heart of Poland. – Jest to placówka o bardzo dużym znaczeniu i możliwościach. Tylko w ubiegłym roku Szpital przyjął ponad 10,5 tysiąca pacjentów i wykonał ponad 1,6 tysiąca operacji, a w 13 poradniach udzielano ponad 27 tysięcy porad.

Podczas uroczystości zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona patronce Szpitala Matce Teresie z Kalkuty. Przedstawiony zostanie również plan transformacji Szpitala. Jednym z bardzo istotnych punktów planu jest budowa szpitalnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych – prace w tym zakresie już są prowadzone, a 27 maja nastąpi symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego. Otwarta zostanie również nowoczesna sala hybrydowa do zabiegów kardiologicznych.

Drawski Szpital w tej chwili dysponuje oddziałem ratunkowym, oddziałem intensywnej terapii i anestezjologii, oddziałem chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej-ortopedycznym, oddziałem ginekologiczno-położniczym, neonatologicznym, pediatrycznym, a także kardiologicznym z pododdziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego. Placówka posiada również własny POZ, Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną, pracownie i laboratoria diagnostyczne oraz zakład diagnostyki radiologicznej. Działa tutaj Szkoła Rodzenia, a także wdrażane są liczne programy profilaktyczne, w ramach których organizowanych jest wiele akcji, jak np. Dzień Zdrowia Dziecka, profilaktyka raka prostaty czy „Różowa wstążka”.

Źródło: ahop.pl

Czytaj też: Modernizacja infrastruktury IT w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie