Affidea otworzy drugie centrum medyczne w Kielcach... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plAffidea otworzy drugie centrum medyczne w Kielcach... - dlaszpitali.pl

Powstanie drugie centrum medyczne w Kielcach

opm-affidea-centrum-medyczne-kielce

Międzynarodowa sieć centrów medycznych Affidea właśnie otworzyła swoją drugą w Kielcach, a tym samym 35. w Polsce placówkę diagnostyczną. Ośrodek jest wyposażony w najnowszy w regionie aparat rezonansu magnetycznego.

Affidea jest w Kielcach wiodącym świadczeniodawcą usług diagnostycznych. To właśnie w tym mieście w 2001 roku przy ul. Jagiellońskiej powstała pierwsza w Polsce placówka tej sieci (wówczas pod szyldem Euromedic).

Dostrzegliśmy duże zapotrzebowanie na profesjonalną diagnostykę w tym regionie, stąd decyzja o otwarciu drugiego Centrum w stolicy województwa świętokrzyskiegokomentuje Paweł Pytlewski, Dyrektor Regionu Świętokrzyskiego Affidea, w ramach którego działa Centrum Medyczne Affidea w Kielcach (ul. Szydłówek Górny 10).

Nowopowstała placówka dysponuje najnowszym w regionie aparatem rezonansu magnetycznego, SIGNA™ Voyager 1,5T firmy GE Healthcare, który bardzo dokładne przedstawia w trójwymiarze anatomię pacjenta i zapewnia badanemu większy komfort. Obecnie na urządzeniu wykonywany jest rezonans magnetyczny głowy, kręgosłupa, stawów, kończyn górnych i dolnych oraz miednicy. Affidea przygotowuje się jednak do poszerzania wachlarza usług w nowym ośrodku.

Sukcesywnie planujemy rozszerzać zakres badań, by przy pomocy rezonansu magnetycznego diagnozować także prostatę i serce. Zamierzamy też wprowadzić badanie whole body STIR, które pozwala na zeskanowanie całego ciała i umożliwia uchwycenie np. nowotworowych zmian ogniskowych jeszcze zanim pojawią się jakiekolwiek objawy raka, a nawet wcześniej niż ulegają podwyższeniu markery nowotworowe w surowicy krwimówi Paweł Pytlewski z Affidea.

Grupa Affidea, której częścią jest nowe Centrum Medyczne w Kielcach, jest jednym z głównych europejskich dostawców usług w zakresie zaawansowanej diagnostyki obrazowej oraz opieki ambulatoryjnej i nad chorymi na raka. Posiada 246 centrów w 16 krajach i rocznie wykonuje 13 milionów badań obrazowych.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Diagnostyka obrazowa w Polsce