Nowe technologie w kardiologii dopiero są wdrażane. Rozmowa z prof. dr. hab. med. Dariuszem Dudkiem - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowe technologie w kardiologii dopiero są wdrażane. Rozmowa z prof. dr. hab. med. Dariuszem Dudkiem - dlaszpitali.pl

OPM_6_22_Nowe_technologie_w_kardiologii_dopiero_sa_wdrazane_fotfot. arch. D. Dudka

Prof. dr hab. med. Dariusz Dudek – dyrektor Centrum Medycyny Cyfrowej i Robotyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, członek Zarządu Głównego European Association for Percutaneous Cardiovascular Interventions (EAPCI ESC), przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Międzynarodowych Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej – New Frontiers in Interventional Cardiology (NFIC), członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) oraz Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN PTK).

Małgorzata Ullmann:

W jaki sposób skupienie całego systemu ochrony zdrowia na pandemii przełożyło się na sytuację pacjentów kardiologicznych?

Prof. Dariusz Dudek: W trakcie pandemii, która zaskoczyła Europę i cały świat, zwrócono szczególną uwagę na zabezpieczenie szpitali i leczenie pacjentów z infekcjami COVID-19. Dodatkowo, ze względu na wprowadzone obostrzenia, pacjenci obawiali się opuszczać swoje miejsca zamieszkania, w związku z tym wielu z nich w trakcie pandemii nie zgłaszało się do diagnostyki kardiologicznej, która też była bardzo ograniczona. Ponadto w tym czasie zaobserwowano w Europie zmniejszoną liczbę pacjentów kierowanych do leczenia ostrego zawału serca czy też niewydolności serca w trybie pilnym. Było to ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Co zyskujesz dzięki rejestracji?

Otrzymasz dostęp do:
  • wybranych artykułów merytorycznych z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • praktycznych wskazówek oraz case studies z zakresu optymalnego projektowania i wyposażenia szpitali,
  • komentarzy ekspertów, aktualności z branży oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń w ochronie zdrowia,
  • raportów z nowoczesnych inwestycji szpitalnych
zarejestruj się