Dostarczamy nie tylko sprzęt, ale i wiedzę
Ile resuscytatorów dostarczyli Państwo do szpitali?
Dostarczyliśmy 250 urządzeń do 170 szpitali. Nie było to łatwe przedsięwzięcie. Postanowiliśmy, że nasza rola nie zakończy się tylko na roli dostawcy sprzętu. Od naszych inżynierów serwisowych mieliśmy sygnały, że bardzo często było to pierwsze urządzenie takiej klasy w danym szpitalu i rozumiemy, że edukacja na temat resuscytacji noworodka z wykorzystaniem tych technologii jest niezwykle ważna. Na bazie tych doświadczeń powstał pomysł, żeby zorganizować specjalny cykl warsztatów dla beneficjentów WOŚP-u, przy współudziale dr. hab. n. med. Tomasza Szczapy, Krajowego Dyrektora kursów resuscytacji noworodka Europejskiej Rady Resuscytacji, członka Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Będzie ich 8 w całej Polsce.
Jak będą wyglądały te warsztaty?
Oprócz wykładu na temat standardów i wskazań do prawidłowej resuscytacji noworodka warsztaty będą również platformą wymiany wiedzy, do udziału w której zaprosiliśmy pielęgniarki i naszych specjalistów produktowych. Zajęcia będą miały również charakter praktyczny – w ich trakcie udostępnimy mobilne stanowiska do resuscytacji, gdzie będzie można przećwiczyć realne działania podejmowane na naszym sprzęcie pod okiem pielęgniarki. Będziemy odpowiadać na wszystkie pojawiące się pytania dotyczące użytkowania naszych rozwiązań. Pierwsze warsztaty już się odbyły i spotkały się z bardzo dobrym odbiorem i wysoką frekwencją.
W jaki sposób oceniłaby Pani działania GE Healthcare w Polsce w tym roku?
Jestem bardzo dumna z naszych działań na polskim rynku. Mogę śmiało powiedzieć, że dziś jesteśmy liderem w kilku obszarach klinicznych, w tym anestezjologii oraz neonatologii. Biorąc pod uwagę udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy oraz doposażaniu przez MZ oddziałów III stopnia referencyjności w neonatologii, mieliśmy okazję dostarczyć ponad 600 naszych inkubatorów. W zakresie aparatów do znieczulenia ciągłym uznaniem cieszy się nasz najnowszy model Carestation 650, ale również aparaty najwyższej klasy Aisys. Z uwagi na to, ciągłe dbanie o partnerstwo i odpowiadanie na aktualne oczekiwania rynku medycznego jest istotnym przesłaniem całego zespołu Systemów Klinicznych GE Healthcare.
Jak Państwa obecna pozycja wpłynie na dalsze plany?
Z pewnością nasza pozycja jest dziś już ugruntowana. Rynek jest obecnie bardzo aktywny, ma duże potrzeby, ruszyło wiele inwestycji, w których chcemy brać udział. Chcemy wprowadzać na rynek kolejne nowe rozwiązania. W obszarze cyfryzacji obecnie rozmawiamy o rozwiązaniu do kompleksowego zarządzania danymi w szpitalach. Rozwiązanie GE Healthcare Command Center, które jest już zainstalowane w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, obecnie wchodzi na rynek europejski. Wierzymy, że może to być ciekawa i innowacyjna propozycja dla polskich szpitali. W najbliższym czasie skupimy się przede wszystkim na kolejnych projektach oraz rozwijaniu kompleksowości naszej współpracy z całym środowiskiem medycznym.
Dziękuję za rozmowę.