Stanowisko anestezji regionalnej – aktualne rozwiązania aparaturowe
Popularność anestezji regionalnej jako nieodłącznej składowej nowoczesnej anestezjologii regularnie wzrastała w ostatnich latach. Zastosowanie anestezji regionalnej wiąże się z wieloma korzyściami dla pacjenta. Celem niniejszego omówienia jest przedstawienie obecnych i potencjalnie możliwych w przyszłości rozwiązań aparaturowych przydatnych w nowoczesnej praktyce RA.
Popularność anestezji regionalnej (RA – ang. regional anesthesia) jako nieodłącznej składowej nowoczesnej anestezjologii regularnie wzrastała w ostatnich latach. Zastosowanie anestezji regionalnej wiąże się z wieloma korzyściami dla pacjenta – przede wszystkim z poprawą jakości leczenia bólu okołooperacyjnego, w tym zmniejszenia zapotrzebowania na opioidy (1, 2). Zastosowanie RA może zmniejszyć ryzyko powikłań oddechowych (3, 4), a także skrócić czas pobytu pacjenta na bloku operacyjnym i w sali nadzoru poznieczuleniowego (5). Korzyści z zastosowania RA mogą przy tym wykraczać poza bezpośredni okres pooperacyjny (6). Postęp technologiczny istotnie przyczynił się do rozwoju RA, a z kolei wzrost zainteresowania tymi technikami w praktyce klinicznej sprzyja pojawianiu się nowych rozwiązań aparaturowych (7). Celem niniejszego omówienia jest przedstawienie obecnych i potencjalnie możliwych w przyszłości rozwiązań aparaturowych przydatnych w nowoczesnej praktyce RA.
Przygotowanie do wykonywania procedur z zakresu RA</...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online