Zabiegi małoinwazyjne w angiologii - dlaszpitali.pl

Zabiegi małoinwazyjne w angiologii

OPM_6_22_Agata_Stanek_ZABIEGI_MALOWINWAZYJNE_W_ANGIOLOGII_iStock-1179938775fot. iStock

Techniki obrazowania, które są możliwe dzięki sztucznej inteligencji –wyspecjalizowanemu oprogramowaniu komputerowemu, jak: spiralna tomografia komputerowa z trójwymiarową rekonstrukcją, cyfrowa angiografia subtrakcyjna, ultrasonografia wewnątrznaczyniowa czy optyczna tomografia koherencyjna – pomogły zapewnić precyzję niezbędną do „minimalnie inwazyjnego” lub wewnątrznaczyniowego leczenia choroby naczyń obwodowych.

Ciągły rozwój nowych technologii umożliwia coraz częstsze wykonywanie zabiegów małoinwazyjnych w leczeniu schorzeń naczyń obwodowych. Lekarze angiolodzy mogą doskonalić swoje umiejętności na stymulatorach, co pozwala na zdobycie przez nich doświadczenia przed użyciem metod leczenia u pacjentów. Techniki obrazowania, które są możliwe dzięki sztucznej inteligencji – wyspecjalizowanemu oprogramowaniu komputerowemu, jak: spiralna tomografia komputerowa z trójwymiarową rekonstrukcją, cyfrowa angiografia subtrakcyjna, ultrasonografia wewnątrznaczyniowa czy optyczna tomografia koherencyjna – pomogły zapewnić precyzję niezbędną do „minimalnie inwazyjnego” lub wewnątrznaczyniowego leczenia choroby naczyń obwodowych. Obecnie koherentna tomografia optyczna (ang. optical coherence tomography – OCT) jest jedną z najdokładniejszych form badania in vivo wnętrza tętnicy oraz blaszki miażdżycowej.

W przypadku zabiegów małoinwazyjnych istotny jest również szybszy powrót pacjenta do normalnej sprawności i aktywności zawodowej, w prz...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Co zyskujesz dzięki rejestracji?

• dostęp do specjalistycznej strefy wiedzy z zakresu zarządzania aparaturą medyczną, infrastruktury szpitalnej, bloku operacyjnego oraz kilkunastu innych kategorii tematycznych
  • praktyczne wskazówki oraz case studies z zakresu optymalnego projektowania i wyposażenia szpitali
  • wgląd do raportów z nowoczesnych inwestycji szpitalnych
  • pełen dostęp do rozmów z ekspertami w dziedzinie chirurgii, kardiologii, intensywnej terapii, czy zarządzania placówkami medycznymi