Wybór monitora medycznego. Uzupełnienie artykułu... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWybór monitora medycznego. Uzupełnienie artykułu... - dlaszpitali.pl

Uzupełnienie artykułu pt. Monitory medyczne – jak dokonać właściwego wyboru?

OPM_1_20_wybor-monitora-medycznego-uzupelnienie-artykulu

Z uwagi na to, że mój artykuł Monitory medyczne – jak dokonać właściwego wyboru?, opublikowany w wydaniu 5/2019 na łamach „Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego”, wywołał wiele kontrowersji w zakresie przyporządkowania monitorów do odpowiedniej klasy wyrobów medycznych, pragnę uzupełnić rozdział Podstawa prawna.

Monitor, na którym wyświetlane są obrazy pochodzące z zaawansowanych systemów obrazowania medycznego, bezsprzecznie zalicza się do wyrobów medycznych klasy min. I. Dyskusję, czy monitory diagnostyczne umożliwiają bezpośrednie diagnozowanie lub/i monitorowanie życiowych parametrów fizjologicznych pragnę uzupełnić poprzez przytoczenie kilku przykładów.

Niejednokrotnie pacjent poddawany badaniu na jednym z systemów obrazowania medycznego, np. wykonanie badania angio-TK aorty brzusznej, może jeszcze przed wykonaniem ostatecznego opisu przez lekarza radiologa mieć już zakończony proces leczenia dotyczący zakresu badania, na które skierował go lekarz specjalista, np. chirurg naczyniowy, z podejrzeniem tętniaka rozwarstwiającego aorty. Dlaczego tak się dzieje? Badania obrazowania medycznego wykonuje się w celu sprawdzenia zmian patologicznych w organizmie pacjenta. Lekarz specjalista, oglądając wykonane badanie na jednym z monitorów medycznych, podejmuje decyzję o tym, czy w celu ratowania zdrowia i życia pacjenta nie powinno się wprowadzić procedury leczenia jeszcze przed uzyskaniem ostatecznego opisu z wykonanego badania. Zgodnie ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp