Wentylacja i klimatyzacja w szpitalu - wytyczne... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWentylacja i klimatyzacja w szpitalu - wytyczne... - dlaszpitali.pl

Wentylacja i klimatyzacja w szpitalu – wytyczne do projektowania, wykonania, odbioru i eksploatacji

wentylacja-szpitalnafot. iStock

Nowe Wytyczne do  projektowania, wykonania, odbioru i eksploatacji instalacji wentylacji i  klimatyzacji dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą są doskonałym narzędziem pomocniczym w egzekwowaniu jakości nie tylko w nowych czy modernizowanych realizacjach, ale również w eksploatacji istniejących instalacji.

Prace nad nowymi Wytycznymi do  projektowania, wykonania, odbioru i  eksploatacji instalacji wentylacji i  klimatyzacji dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą prowadzone były od kilku lat przez zespół ekspertów pod przewodnictwem dr  inż. Anny Charkowskiej z Politechniki Warszawskiej. W listopadzie 2017 roku po  długim okresie konsultacji (m.in. ITB, Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Inspektora Sanitarnego) wytyczne uzyskały rekomendację do stosowania jako materiał pomocniczy przy projektowaniu i  modernizacji infrastruktury podmiotów wykonujących działalność leczniczą, wydaną przez Ministerstwo Zdrowia. Aktualnie dokument ujrzał światło dzienne i jest rozpowszechniany w ograniczonym nakładzie (wydany przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej) w  formie drukowanej. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami w  najbliższym czasie wytyczne doczekają się również wersji elektronicznej dostępnej na  stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia do  bezpłatnego pobrania.

Uwarunkowania prawne

Wytyczne są pierwszą tego typu...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp