Rola inżyniera klinicznego/medycznego w ochronie zdrowia - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRola inżyniera klinicznego/medycznego w ochronie zdrowia - dlaszpitali.pl

Rola inżyniera klinicznego/medycznego w ochronie zdrowia

opm-dlaszpitali-inżyniera-klinicznegofot. iStock

Aktualnie kompetencje inżyniera klinicznego muszą być dużo szersze, łączyć w jedną całość zarządzanie ryzykiem, technikę, informatykę, a ostatnio i coś, co zwiemy sztuczną inteligencją. Nie należy mylić inżyniera klinicznego z inżynierem biomedycznym – obaj mają zupełnie inny zakres wiedzy i zadań.

Zacznę od cytatu znalezionego w Internecie na stronach analiz prawnych:

„Unia dokonała przeglądu przepisów dotyczących wyrobów medycznych i diagnostyki in vitro i dostosowała je do zmian, jakie nastąpiły w tym sektorze w ciągu ostatnich 20 lat. Kwestią priorytetową było zapewnienie solidnych, przejrzystych i zrównoważonych ram regulacyjnych oraz utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa przy jednoczesnym wspieraniu innowacji. Dwa nowe rozporządzenia – w sprawie wyrobów medycznych i wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro – weszły w życie w maju 2017 r. Ze skutkiem od 26 maja 2021 r. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych zastąpiło Dyrektywę Rady 90/385/EWG w sprawie wyrobów medycznych aktywnego osadzania oraz Dyrektywę Rady 93/42/EWG dotyczącą wyrobów medycznych (…), a ze skutkiem od 26 maja 2022 r. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro zastępuje Dyrektywę 98/79/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie wy...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp