Rewolucja w zakresie dezynfekcji sond TV/TR oraz TEE w czasie 90/180 sekund - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRewolucja w zakresie dezynfekcji sond TV/TR oraz TEE w czasie 90/180 sekund - dlaszpitali.pl

Rewolucja w zakresie dezynfekcji sond TV/TR oraz TEE w czasie 90/180 sekund

szybka-dezynfekcja-sond-tv-tvrfot. iStock

Dezynfekcja jest procesem, który powoduje zmniejszanie liczby drobnoustrojów poprzez niszczenie formy wegetatywnej. Od dawna stanowi jeden z punktów zmagań placówek medycznych w walce o ludzkie zdrowie i życie. W niektórych dziedzinach medycyny dezynfekcja stanowi problem nie tylko związany z jej skutecznością, ale również z czasem, jaki potrzebuje personel medyczny na ponowne przygotowanie sprzętu do zabiegu lub badania.

Dezynfekcja zgodna z  europejskimi standardami

Europejskie standardy związane z  dezynfekcją urządzeń medycznych wymusiły zmianę podejścia do  dezynfekcji sprzętu, priorytetowo traktując jej skuteczność, bezpieczeństwo pacjenta i  personelu, jak również usprawnienie pracy jednostki medycznej. Po  opublikowaniu wytycznych przez kilka europejskich towarzystw medycznych dezynfekcja wysokiego poziomu (HLD – High Level Disinfection) ultrasonograficznych sond pomiędzy badaniami stała się priorytetem. Wychodząc naprzeciw tym wymogom, w  1995 r. rozpoczęto pracę nad fotonicznym rozwiązaniem do  dezynfekcji głowic ultrasonograficznych.

W  2005 r.  światło dzienne ujrzało urządzenie przeznaczone do  fotonicznej dezynfekcji sond ultrasonograficznych TV/TR, zaś w  2011 r.  zaprezentowano drugi aparat do  dezynfekcji przezprzełykowych sond TEE. Oba urządzenia bazują na  tym samym procesie fotonicznym, wykorzystując promie...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Co zyskujesz dzięki rejestracji?

Otrzymasz dostęp do:
  • wybranych artykułów merytorycznych z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • praktycznych wskazówek oraz case studies z zakresu optymalnego projektowania i wyposażenia szpitali,
  • komentarzy ekspertów, aktualności z branży oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń w ochronie zdrowia,
  • raportów z nowoczesnych inwestycji szpitalnych
zarejestruj się