Punkty decyzyjne w budowie serwerowni... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPunkty decyzyjne w budowie serwerowni... - dlaszpitali.pl

Punkty decyzyjne w budowie własnej serwerowni

punkty-decyzyjne-w-budowie-wlasnej-serwerownifot. iStock

Właściwe i trafne zaprojektowanie architektury logicznej, a następnie fizycznej, jest niezbędnym wstępem do projektowania serwerowni, oczywiście z uwzględnieniem możliwości jej rozbudowy.

Niniejszy artykuł jest kontynuacją poprzednich opracowań autora dotyczących różnych aspektów wyboru modelu przetwarzania danych, a  w  szczególności różnych aspektów dotyczących budowy serwerowni. W  wydaniu 1-2/2018 „OPM” przedstawiono podstawy analizy ekonomicznej opłacalności wyboru modelu przetwarzania, w  tym metodyki oszacowania jego kosztu (1). Przygotowując się do  napisania niniejszego artykułu, autor pierwotnie zamierzał omówić punkty decyzyjne, jakie trzeba skonstruować dla trzech modeli serwerowni (zakładając, że  decydujemy się na  wybór modelu serwerowni własnej), a  mianowicie: dużej profesjonalnie wyposażonej na  poziomie dostępności 99,99, średniej oraz małej dla niewielkiej jednostki medycznej, dysponującej często jednym lub dwoma serwerami fizycznymi pracującymi z  wykorzystaniem mechanizmów wirtualizacji. Jednak biorąc pod uwagę ostatnie doświadczenia, jakie pozyskał w  trakcie realizacji wielu audytów bezpieczeństwa (najczęściej stanowiących element weryfikacji stanu rzeczywistego przed nadchodzącą datą stosowania RODO), postanowił skoncentrować się nad określeniem punktów decyzyjnych właściwych dla serwerowni małych i  dolnej klasy średnich. Decyzja ta  wynika z  kilku przesłanek. Po  pierwsze są  to  najczęściej występujące typy serwerowni (nie tylko w  ob...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp