Porównanie stołów operacyjnych. Jakie kryteria... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPorównanie stołów operacyjnych. Jakie kryteria... - dlaszpitali.pl

Stoły operacyjne − jakie kryteria wyboru wziąć pod uwagę?

OPM_porownanie-stolow-operacyjnych-kryteria-wyborufot. iStock

Nie sztuką jest wyposażenie stołów operacyjnych w funkcje, których nie będziemy używać, narażając przy tym budżet na straty, a dobrać taki stół, aby spełniał nasze wymagania.

Na rynku obecnych jest wielu producentów posiadających bogatą ofertę stołów operacyjnych. Handlowcy reklamujący swoje produkty podają mocne strony tylko własnych rozwiązań, tłumacząc wyższość ich koncepcji nad konkurencją. W takim przypadku można dojść do wniosku, że obecnie nie stworzono stołu operacyjnego spełniającego wszystkie nasze wymagania, ponieważ każda z firm przedstawia wyróżniające parametry techniczne swojego rozwiązania jako niezbędne do prawidłowej realizacji procedury operacyjnej. Aby nie dać się zmanipulować marketingowym zagrywkom dystrybutorów oraz stać się świadomym klientem, powinniśmy na samym początku określić specjalizację zabiegów, jakie zamierzamy realizować w naszej jednostce. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć sposób postępowania podczas wyboru stołów operacyjnych, wraz z podaniem parametrów technicznych, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed ich zakupem.

Specjalizacje i podział stołów operacyjnych

Stoły operacyjne, czyli inaczej stoły chirurgiczne, zaliczane są do jednej z kategorii stołów medycznych. Ze względu na wykonywane na nich operacje z różnych dziedzin specj...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp