Monitory medyczne – jak dokonać właściwego wyboru? - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMonitory medyczne – jak dokonać właściwego wyboru? - dlaszpitali.pl

Monitory medyczne – jak dokonać właściwego wyboru?

opm-monitory-medyczne-jak-dokonac-wyborufot. iStock

Wybór odpowiedniego monitora medycznego zwiększy komfort i jakość pracy personelu medycznego, co usprawni postawienie diagnozy oraz przyczyni się do właściwego doboru rodzaju i techniki leczenia pacjenta. Proces wyboru powinien uwzględniać zarówno wymagania prawne, jak i niezbędne parametry techniczne.

Obecnie na rynku dostępnych jest wielu producentów oferujących swoje rozwiązania z zakresu monitorów medycznych. W celu dokonania prawidłowego wyboru należy poznać potrzeby placówki odnośnie wyświetlanego obrazu oraz techniki obrazowania. Na tej podstawie oraz w oparciu o wymagania prawne, możemy określić minimalne parametry techniczne, jakie powinny spełniać monitory medyczne. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć kilka istotnych parametrów technicznych różnych rodzajów monitorów medycznych, na które warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu. Na samym początku przybliżę kilka aspektów prawnych, których znajomość jest niezbędna do ustalenia minimalnych wymagań stawianych przed monitorami medycznymi.

Podział monitorów medycznych

Monitorami medycznymi nazywa się urządzenia, na których wyświetlane są: obrazy pochodzące z zaawansowanych systemów obrazowania medycznego, takich jak: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, mammograf, aparat rentgenowski,...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp