Model narzędzi prognostyczno-analitycznych w zarządzaniu placówką medyczną - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plModel narzędzi prognostyczno-analitycznych w zarządzaniu placówką medyczną - dlaszpitali.pl

Model narzędzi prognostyczno-analitycznych w zarządzaniu placówką medyczną

zarzadzanie-placowka

Wykorzystanie modeli prognostycznych pozwala menedżerom bardziej efektywnie wykorzystać dostępne zasoby. Należy jednak pamiętać, że  jakości prognozy nie należy bezpośrednio wiązać z prawdopodobieństwem jej spełnienia, lecz z  jej trafnością.

Od  wielu lat system ochrony zdrowia w  Polsce przeżywa poważne trudności. Ostatnie doświadczenia dostarczają licznych przykładów niezadowolenia z  funkcjonowania systemu ochrony zdrowia zarówno wśród pacjentów, jak i  świadczeniodawców. Pacjenci nie mają poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego, narzekają na  zbyt długi czas oczekiwania oraz niezadawalającą jakość usług medycznych. Również biorąc pod uwagę ograniczone możliwości finasowania świadczeń zdrowotnych, rosnące wydatki związane z  ich realizacją, mocno podkreśla się znaczenie poprawy efektywności wykorzystania przyznanych środków finansowych.

Wyzwania, jakie stoją przed kadrą zarządzającą, to  potrzeba perspektywicznego, strategicznego i  biznesowego podejścia do  organizacji. Szczególnego znaczenia dla poprawy zarządzania procesami zachodzącymi w  organizacji nabiera stosowanie odpowiednich narzędzi prognostyczno-analitycznych, umożliwiających przewidywanie przyszłych zdarzeń, a  tym samym zmniejszanie ryzyka w  procesie podejmowania decyzji.

Celem niniejszej pracy jest przedstawienie możliwości stosowania narzędzi prognostyczno-analitycznych jako sposobu na  zwiększ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp