Meble medyczne – rozwiązania w opiece szpitalnej
Meble medyczne muszą być funkcjonalne zarówno dla personelu, jak i dla pacjentów, niezależnie od ich wieku oraz kondycji zdrowotnej. Kierując się tą myślą, producenci i projektanci idą o krok dalej, dbając, by ich produkty nie tylko spełniały swoje podstawowe funkcje, ale także ułatwiały codzienne korzystanie z nich.
Poczekalnia u lekarza rodzinnego, rejestracja w szpitalu, pokój pacjentów – przestrzenie związane z placówką medyczną kojarzone są najczęściej z czymś męczącym i stresującym. Ciasne korytarze, brak miejsca do odpoczynku, gdy jest się rodzicem chorego dziecka i chce się przy nim czuwać, zimne światło jarzeniówek – to wszystko może zredukować nasze samopoczucie i energię do zera.
Nietrudno znaleźć i wypunktować przykłady niewłaściwych aranżacji pomieszczeń, kiepskich rozwiązań technicznych czy złego doboru materiałów w użytych meblach. Pomijając kwestie finansowe, to bardzo często pozostałości sprzed dobrych kilkudziesięciu lat albo efekt wyposażania „na szybko” – z myślą o pojedynczym pomieszczeniu lub meblu, a nie o całości przestrzeni. Obecnie mamy do wyboru bardzo szeroką ofertę meblową, zróżnicowaną pod względem designu i materiałów, oraz możliwość skorzystania z profesjonalnych usług projektowania wnętrz typowo medycznych. Coraz częściej są one oferowane przez pracownie projektowe i dystrybutorów mebli, przy współpracy z projektantami.
<...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online