Inwestycje w publicznej i prywatnej opiece zdrowotnej w latach 2003-2018 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plInwestycje w publicznej i prywatnej opiece zdrowotnej w latach 2003-2018 - dlaszpitali.pl

Wyszukaj w serwisie

Reklama

Inwestycje w publicznej i prywatnej opiece zdrowotnej w latach 2003-2018

OPM_1_21_prawo_finanse_zarzadzanie_INWESTYCJE_W_PUBLICZNEJ_I_PRYWATNEJ_OPIECE_iStock-825489696
Fot. iStock

Niniejszym inicjujemy cykl artykułów, w którym chcielibyśmy pokazać zmiany dotyczące środków trwałych w opiece zdrowotnej w ostatnich kilkunastu latach. Zaczniemy od pokazania tła – jak wyglądało finansowanie tego sektora.

Narzekania (i słuszne) na opiekę zdrowotną są już chyba immanentną składową systemu. Narastające problemy, ciągłe napięcie, spory i konflikty na różnych płaszczyznach to codzienność.

Redakcja „OPM-u” przystała na nasz pomysł, żeby przeanalizować, jak wyglądał jeden element tego systemu, jakim są środki trwałe. Chcieliśmy pokazać, jak środki te zachowywały się w nieco dłuższym okresie, co pozwala na spojrzenie z pewnym dystansem i inną perspektywą niż ta, która sprawia, że mamy świadomość przede wszystkim powszechnych narzekań. Chcieliśmy też pokazać dane przez pryzmat tego, co działo się w gospodarce ogółem, co daje punkt odniesienia – choćby do ww. narzekań. Żeby Państwa nie przytłaczać długością tekstu, ustaliliśmy, że będzie on ukazywał się w częściach.

W pierwszej z nich zarysowane zostanie tło przemian, jakie następowały. W drugiej przedstawimy, jak kształtowała się wartość środków trwałych przez pryzmat kilku wskaźników: ich poziomu, składowych majątku, w które inwestuje opieka zdrowotna, różnic między sektorem publicznym i niepublicznym. Część trzecia poświęcona będzie środkom trwałym uzyskanym z działalności inwestycyjnej – w podobnym jak wcześniej przekroju. Natomiast w czwartej części pokażemy, jak wyglądał stopień umorzenia środków trwałych w podziale na [...]

Ten materiał dostępny jest dla subskrybentów Premium.
Wybierz pakiet subskrypcji dla siebie i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!
Masz aktywną subskrypcję?
Nie masz jeszcze konta w serwisie? Dołącz do nas

Komentarze

Strefa wiedzy

650 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy