Cyberbezpieczeństwo – czy da się je zapewnić w jednostkach ochrony zdrowia? - Strona 3 z 3 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCyberbezpieczeństwo – czy da się je zapewnić w jednostkach ochrony zdrowia? - Strona 3 z 3 - dlaszpitali.pl

Cyberbezpieczeństwo – czy da się je zapewnić w jednostkach ochrony zdrowia?

Podsumowanie

W ostatnich latach liczba cyberataków w różnych obszarach sukcesywnie rośnie. Coraz częściej dotyczą one również ochrony zdrowia. Cyfryzacja tego sektora bez rzeczywistych zabezpieczeń skupia na sobie uwagę cyberprzestępców, których ataki mogą w zasadzie wyłączyć z funkcjonowania cały szpital.

Podniesienie bezpieczeństwa informatycznego powinno być dziś jednym z najwyższych priorytetów dla zarządzających szpitalami. Ryzyko związane z cyberprzestępczością, nie tylko finansowe czy prawne, ale przede wszystkim to dotyczące bezpieczeństwa pacjentów należy brać pod uwagę oraz umiejętnie nim zarządzać. 

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule tego tekstu: „Czy da się zapewnić cyberbezpieczeństwo w jednostkach ochrony zdrowia?”, można stwierdzić, że na pewno jest to bardzo trudne zadanie. Jednak należy dodać, że trzeba podejmować wszelkie konieczne działania, które będą prowadzić do minimalizowania ryzyka związanego z tym obszarem.

Najczęstsze przykłady cyberzagrożeń

Phishing – metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji (np. danych logowania), zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem czy też nakłonienia ofiary do określonych działań (14).

Szkodliwe oprogramowanie (z ang. malware – zbitka słów malicious – „złośliwy” i software – „oprogramowanie”) – ogół programów o szkodliwym działaniu w stosunku do systemu komputerowego lub jego użytkownika. Wśród rodzajów szkodliwego oprogramowania wyróżnia się m.in.: wirusy, konie trojańskie, oprogramow...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp

Logowanie

Komentarze

Sklep

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

175,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.