Co dalej w projektowaniu obiektów medycznych w obliczu pandemii?
Niniejszy artykuł jest poświęcony pomieszczeniom przeznaczonym dla pacjentów z chorobami zakaźnymi lub ich podejrzeniem − w odniesieniu do obecnie obowiązujących i poprzednich przepisów.
Z oczywistych względów zajmę się w niniejszym artykule sprawą chorób zakaźnych i pomieszczeń przeznaczonych dla pacjentów z chorobami zakaźnymi lub ich podejrzeniem − w odniesieniu do obecnych i poprzednich przepisów, wcześniejszych i obecnych wytycznych projektowania oraz zagadnienia, jak obecna pandemia powinna wpłynąć na przyszły kształt, funkcję i wyposażenie budynków służby zdrowia.
Temat ten jest obecnie tym bardziej potrzebny, że według mojej wiedzy istniejące przepisy nie gwarantują powstania (zaprojektowania i wykonania) bezpiecznych przestrzeni w obiektach medycznych zapewniających przebywanie pacjentów zakaźnych.
Jak to wygląda obecnie
Aktualne przepisy, wydane w trakcie trwania obecnej pandemii
Najnowsze, ogólne przepisy stanowią, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r., poz. 491) od 20 marca do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono stan epidemii. Zapis ten nadal ob...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online