Blok operacyjny – zarządzanie i archiwizacja obrazów medycznych z kamer i modalności
Rozwiązania do zrządzania i archiwizacji obrazów medycznych muszą być otwarte na nowe technologie, jak np. endoskopia 3D czy obrazy z kamer 4K, ale muszą także uwzględniać korzystanie bez ograniczeń ze sprzętu obecnie posiadanego na salach.
Obrazowanie medyczne staje się niezmiernie ważnym elementem procesu diagnozowania czy archiwum ERP dla jednostek opieki zdrowotnej. Najdroższy i najbardziej zaawansowany element szpitala – blok operacyjny – wymaga nowego i przemyślanego podejścia do tematu obrazowania na salach operacyjnych oraz archiwizacji obrazów.
Podczas operacji coraz częściej oczekuje się zapisu obrazów z dowolnego urządzenia, które znajduje się na sali operacyjnej (endoskopia 2D/3D, kamera śródoperacyjna, kamera sufitowa IP, angiografia, fluoroskopia, RTG, USG itp.). Jednocześnie nowoczesne systemy umożliwiają prezentację wybranego obrazu na dowolnym monitorze na sali operacyjnej oraz przesłanie we wcześniej zdefiniowane miejsca, takie jak: pokój lekarski, sala wykładowa, zdalne konsultacje, zajęcia dydaktyczne dla studentów.
W miarę potrzeb na jednym monitorze przy lekarzu wykonującym zabieg mogą być prezentowane obrazy z wielu źródeł, takich jak endoskop oraz w opcji PIP monitor funkcji życiowych czy kamera śródoperacyjna i zdjęcia śródoperacyjne z ramien...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online