Profilaktyka koronawirusa przy użyciu aplikacji... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plProfilaktyka koronawirusa przy użyciu aplikacji... - dlaszpitali.pl

Aplikacja ułatwi lekarzom ocenę ryzyka infekcji COVID-19

opm-aplikacja-do-profilaktyki-koronawirusa
fot. iStock

Powstała darmowa aplikacja do stworzenia indywidualnej karty pacjenta oraz profilaktyki w czasach pandemii.

Regularna ocena ryzyka oraz obserwacja stanu zdrowia przez każdego – to według ekspertów działania mające znaczny wpływ na zapanowanie nad pandemią COVID-19. SafeSafe to bezpłatna aplikacja wspierająca codzienną realizację tych zaleceń. Rozwiązanie można ściągać od dziś od godziny 12:00 za darmo ze strony www.koronazglowy.com. Projekt jest rozwijany przez oddolną inicjatywę grupy naukowców i przedsiębiorców z Wrocławia.

Ministerstwo Cyfryzacji kilka dni temu wypuściło aplikację dedykowaną osobom przebywającym na kwarantannie. Aplikacja SafeSafe została stworzona dla pozostałych milionów osób, przebywającym obecnie w swoich domach, którym zależy na odpowiedniej profilaktyce i szybkim dostępie do analizy ryzyka infekcji COVID-19.

Wg ekspertów zaangażowanych w projekt każdy z nas może zminimalizować ryzyko infekcji, stosując środki zaradcze, które zaleca Światowa Organizacja Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. SafeSafe umożliwia użytkownikom systematycznie oceniać ryzyko infekcji, uzupełniać dziennik zdrowia, stworzyć metryczkę chorób przewlekłych przystosowaną do łatwej prezentacji lekarzom (szczególnie ważne dla seniorów) a także dbać o codzienna profilaktykę.

W kontekście dynamicznie zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej, prowadzenie dziennika stanu zdrowia oraz regularne poddawanie się ocenie stanowi obowiązek każdego, komu zależy na uniknięciu infekcji u siebie i swoich bliskichmówi dr Dorota Haznar-Garbacz, naukowiec i wykładowca Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, która dołączyła do projektu, jako ekspert ds. medycznych.

Walka z wirusem SARS-CoV-2 jest nierówna, ponieważ do tej pory nie udało się znaleźć skutecznego lekarstwa. Każdy z nas może zminimalizować ryzyko infekcji o 90-95%, stosując środki zaradcze. Aplikacja wpisuje się w naukowę tezę, że pacjent, który wie więcej, lepiej się chroni i podejmuje świadome decyzjedodaje dr Dorota Haznar-Garbacz.

W ramach aplikacji udostępniana jest Ankieta Oceny Ryzyka – stworzona przez lekarzy na bazie wytycznych WHO. Po wyświetleniu się przypisanej do użytkownika grupy ryzyka użytkownik otrzymuje wskazówki dopasowane do jego indywidualnej sytuacji, dzięki czemu wie co robić dalej i gdzie szukać pomocy.

Czytaj także: Wyniki raportu „Ochrona zdrowia i telemedycyna w czasie koronawirusa”

Komentarze

Sklep

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

175,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.