Aparaty do znieczulania – kryteria, które należy przyjąć podczas wyboru
fot. iStock
Dokonując doboru aparatu do znieczulenia najbardziej dostosowanego do potrzeb naszej jednostki, niezbędne jest określenie rodzaju procedur medycznych, przy jakich będzie on wykorzystywany.
Aparaty do znieczulania to jedne z podstawowych urządzeń medycznych jednostki wykonującej operacje, zabiegi medyczne oraz badania inwazyjne. Rozwój technologii powoduje, że producenci aparatów do znieczulania dodają do nich coraz to więcej dodatkowych funkcjonalności poprawiających komfort i bezpieczeństwo pacjenta oraz usprawniających pracę anestezjologa podczas ich wykorzystywania. Bardzo często dodatkowe cechy przyćmiewają główne przeznaczenie tych urządzeń, a mianowicie kontrolowanie poziomu świadomości pacjenta oraz uniewrażliwienie go na ból podczas wykonywania procedury medycznej. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć sposób postępowania oraz parametry techniczne, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem nowego aparatu do znieczulania.
Podstawowe funkcje oraz podział aparatów do znieczulania
W celu uporządkowania i klasyfikacji dostępnych na rynku urządzeń na rys. 1 przedstawiam podział aparatów do znieczulania ze względu na: wiek pacjenta, mobilność i sposób instalacji oraz rodzaj procedury medycznej, podczas której są one wykorzystywane.
Chcąc przybliżyć i wyjaśnić zastosowania powyższej klasyfikacji, scharakteryzuję pierwszy i ostatni podział aparatów do zn...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online