Regeneracja narzędzi chirurgicznych w praktyce - dlaszpitali.pl

Regeneracja narzędzi chirurgicznych w praktyce

OPM_4_22_Regeneracja_narzedzi_chirurgicznych_w_praktyce_iStock-626741440fot: iStock

Ustawa z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych sankcjonuje status narzędzi chirurgicznych jako wyrobu medycznego, podlegającego takim samym wymogom jak aparatura medyczna. Rodzi to określone wymogi dla użytkownika, które warto zacząć realizować już na etapie zakupu.

Regeneracja narzędzi chirurgicznych od zawsze sprawiała spory kłopot osobom odpowiedzialnym zarówno za ich użytkowanie, jak i nadzór nad stanem technicznym wyrobów medycznych. Co więcej, kategoria wyposażenia pod nazwą „narzędzia chirurgiczne” przez długi czas była traktowana jako coś pośredniego pomiędzy wyposażeniem a „właściwą” aparaturą medyczną, budząc kontrowersje w zakresie tego, jak należy ją prawidłowo eksploatować, czy podlega ona okresowej kontroli, przeglądom oraz na czym powinno polegać serwisowanie tej części wyposażenia szpitala.

Jak odpowiednio zaplanować zakup narzędzi chirurgicznych?

Obecnie chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości – już Ustawa z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych usankcjonowała status narzędzi chirurgicznych jako wyrobu medycznego, podlegającego takim samym wymogom, jak aparatura medyczna. Rodzi to określone wymogi dla użytkownika, które tak naprawdę warto zacząć realizować już na etapie zakupu. W warunkach szpitala trudno sobie wyobrazić profesjonalną regenerację narzędzi – popularne kiedyś „szlifowanie” tylko pozornie przywraca funkcję narzę...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Co zyskujesz dzięki rejestracji?

• dostęp do specjalistycznej strefy wiedzy z zakresu zarządzania aparaturą medyczną, infrastruktury szpitalnej, bloku operacyjnego oraz kilkunastu innych kategorii tematycznych
  • praktyczne wskazówki oraz case studies z zakresu optymalnego projektowania i wyposażenia szpitali
  • wgląd do raportów z nowoczesnych inwestycji szpitalnych
  • pełen dostęp do rozmów z ekspertami w dziedzinie chirurgii, kardiologii, intensywnej terapii, czy zarządzania placówkami medycznymi