Wykorzystanie AI w diagnozowaniu zawału serca - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWykorzystanie AI w diagnozowaniu zawału serca - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl

Wykorzystanie AI w diagnozowaniu zawału serca

Sztuczna inteligencja szansą dla lekarzy i pacjentów

Korzyści z zastosowania sztucznej inteligencji w kardiologii można wymienić wiele. Wśród tych, które mogą mieć bezpośredni wpływ na pracę lekarzy można wyróżnić skrócony czas poświęcony na analizę badań EKG oraz większą precyzję diagnostyczną. Pozwala to na możliwość diagnostyki większej liczby pacjentów. Ponadto, sztuczna inteligencja ma podpowiadać, standaryzować i być dodatkowym źródłem informacji dla lekarza.

Sztuczna inteligencja będzie wspomagać lekarzy w pracy, ale to nie algorytm podejmie za nas decyzję. Będzie analizować dane w czasie realnym, dostarczać informacje a także monitorować stan pacjenta, zwłaszcza poza szpitalem – dodaje prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski.

Ze względu na rosnącą liczbę osób wymagających diagnostyki kardiologicznej, sztuczna inteligencja przyczyni się do zwiększenia korzyści również dla pacjentów. Wśród nich wymienić można skrócenie kolejek do kardiologów, objęcie profilaktyką i leczeniem szerszej grupy pacjentów, precyzyjne i wczesne wykrywanie nieprawidłowości rytmu serca, ograniczenie biurokracji i zwiększenie czasu na kontakt lekarza z pacjentem. Niewątpliwie, długoterminowo przyczyni się to do zwiększenia satysfakcji z usług służby zdrowia.

Kardiotest – nowoczesne narzędzie wspierające profilaktykę kardiologiczną

W trosce o poprawę jakości życia polskich pacjentów eksperci kampanii „Akcja Kardioprotekcja” stworzyli specjalne narzędzie – KardioTest, które ułatwia zbadanie kondycji własnego serca. Jest on skierowany zarówno do osób przed incydentem sercowo-naczyniowym jak i po przebytym zawale lub udarze. Eksperci opracowując to narzędzie postawili sobie za cel edukowanie nawyków kardioprotekcyjnych Polaków. KardioTest wskazuje obszary w zakresie profilaktyki kardiologicznej oraz rehabilitacji kardiologicznej, o które pacjent powinien zadbać w pierwszej kolejności. Test diagnozując złe nawyki, indywidualizuje zalecenia i zachęca pacjentów do wdrożenia dobrych praktyk kardioprotekcyjnych.

Przypisy:

  1. https://hospitalhealthcare.com/clinical/cardiovascular/ai-tool-aids-heart-attack-diagnosis-speed-and-accuracy-say-researchers/

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Sklep

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

175,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.