Wrocławski Uniwersytet Medyczny otwiera filię w Wałbrzychu - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWrocławski Uniwersytet Medyczny otwiera filię w Wałbrzychu - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl
Reklama

Wrocławski Uniwersytet Medyczny otwiera filię w Wałbrzychu

Wrocławska uczelnia medyczna otrzymała pozytywną opinię Ministra Zdrowia, Polskiej Komisji Akredytacyjnej i finalnie pozwolenie Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie kierunku lekarskiego poza siedzibą. W filii UMW w Wałbrzychu w październiku bieżącego roku i w każdym kolejnym naukę rozpocznie 50 studentów. Adepci medycyny będą kształcić się przede wszystkim w murach Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, a lokalne zaplecze kliniczne tworzyć będą przede wszystkim Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego oraz Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno – Położniczy im. E. Biernackiego.

Tworzenie filii uczelni medycznych poza metropoliami niesie ze sobą szereg korzyści społeczno-gospodarczych, zwłaszcza odnoszących się do obszaru zdrowia.

Możliwość stworzenia w Wałbrzychu filii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu została przyjęta wręcz entuzjastycznie. Uruchomienie filii tak prestiżowej, znanej i szanowanej uczelni jest z całą pewnością zjawiskiem niezwykle istotnym dla społeczności lokalnej całej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jestem też przekonana, że filia Uniwersytetu Medycznego i obecność studentów kierunku lekarskiego w Wałbrzychu stanie się ważnym czynnikiem miastotwórczym.

Niedobory kadrowe w lokalnych i regionalnych szpitalach oraz różnorodnych placówkach medycznych są tak znaczące, że budzą niepokój wszystkich samorządowców regionu wałbrzyskiego. Absolwenci kierunku lekarskiego już za kilka lat zasilą kadrowo szpitale i przychodnie w naszym regionie, dzięki czemu jakość oraz dostępność usług medycznych znacząco wzrośnie podkreśliła dr Sylwia Bielawska, wiceprezydentka Wałbrzycha.

Utworzenie filii stanowi impuls rozwojowy dla kadry medycznej w regionie. Filie uczelni medycznych umożliwiają podnoszenie kompetencji dydaktycznych, badawczych i praktycznych, także klinicznych. Ponadto to właśnie ta kadra medyczna zyskuje realny wpływ na wykształcenie przyszłych pracowników zawodów medycznych – lekarzy, dzieląc się ze studentami swoją pasją, wiedzą i umiejętnościamimówi prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki UMW. – Studenci kształceni będą w Wałbrzychu, a zajęcia poprowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy z UMW przy wsparciu wałbrzyskiej kadry medycznej znającej potrzeby i specyfikę regionu. Myślę, że to szczególnie ważne w obecnej sytuacji gospodarczej. Koszty utrzymania we Wrocławiu przestaną być dla mieszkańców aglomeracji wałbrzyskiej przeszkodą w podjęciu wymarzonych studiów medycznychpodkreśla prof. Agnieszka Piwowar.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.