Technologia RSQ Motion w NEO Hospital dla pacjentów po osseointegracji
– Opieka medyczna coraz wyraźniej organizuje się wokół potrzeb i wartości istotnych dla pacjenta. Model opieki opartej na wartości (VBHC) to przede wszystkim medycyna oparta na dowodach, poszukująca bardziej wydajnych i skutecznych sposobów poprawy wyników klinicznych. Technologie mogą skutecznie wspierać poprawę efektywności, a globalna wielkość cyfrowego rynku zdrowia przekroczyła 141,8 mld USD w 2020 r. i wzrośnie w najbliższych latach o ponad 17,4% – dodaje Joanna Szyman.
Przyszłość mierzenia ruchu
RSQ Motion to mobilny, wieloczujnikowy system służący do pomiarów zakresu ruchów. Ruchy ciała odwzorowywane są cyfrowo za pomocą awatara ludzkiej postaci. System komunikuje się bezprzewodowo, tworząc przenośny zestaw „full body motion capture”, który pozwala na pomiar, diagnostykę, analizę i monitorowanie parametrów ruchu pacjentów. Czujniki RSQ Motion pracują w oparciu o algorytmy uczenia maszynowego i podają precyzyjne pomiary z dokładnością do 0,3˚, dorównując dokładnością systemom optometrycznym. RSQ Motion jest certyfikowanym wyrobem medycznym oznaczonym symbolem CE.
– RSQ Technologies zajmuje się tworzeniem świata, w którym technologia pomaga ludziom żyć szczęśliwie, świadomie i w dobrym zdrowiu. Wykorzystujemy najnowsze naukowe odkrycia, niepowtarzalny sposób projektowania i nowoczesne sposoby wytwarzania produktów technologicznych dla opieki zdrowotnej. Wspieramy fizjoterapeutów, lekarzy i placówki medyczne w ich codziennej pracy. Niezwykle cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z NEO Hospital, który wyznaje rodzime wartości i dzięki otwartej kulturze organizacyjnej tworzy przyjazne warunki rozwoju dla twórców nowych technologii – mówi Bartłomiej Lubiatowski, prezes zarządu RSQ Technologies.
Rozwiązania szyte na miarę
Dzięki tworzeniu szczegółowych badań podczas rehabilitacji proces osiągania pełnej sprawności staje się bardziej zrozumiały zarówno dla fizjoterapeutów, jak i samych pacjentów. Jak podkreśla dr Łukasz Kawik, lekarz prowadzący, specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii: – RSQ Motion wspiera nas w zakresie pozyskiwania rzetelnych, opartych na obiektywnych pomiarach informacji, pozwalających na ocenę motoryki pacjenta po zabiegach osseointegracji, w porównaniu ze stanem po zaopatrzeniu w protezą lejową. Uzyskane informacje, modele graficzne oraz cyfrowe posłużą pacjentowi jako dodatkowe narzędzie w procesie rehabilitacji, a także wsparcie w zakresie wyrównywania deficytów ruchowych. Protetykom rozwiązanie to może posłużyć do ulepszenia protez zewnętrznych, a nam lekarzom umożliwi zdobycie nowej wiedzy, którą w przyszłości będzie można wykorzystać, aby poprawić jakość życia pacjenta.
Źródło: materiały prasowe