Szpital Medicover nawiązuje współpracę z Uczelnią Łazarskiego dlaszpitali.plSzpital Medicover nawiązuje współpracę z Uczelnią Łazarskiego

Szpital Medicover nawiązuje współpracę z Uczelnią Łazarskiego

opm-dlaszpitali-medicover-wspolpracuje-z-uczelnia-lazarskiego
fot. materiały prasowe

Wielospecjalistyczny Szpital Medicover zlokalizowany w warszawskim Wilanowie wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2021/22 nawiązuje współpracę z niepubliczną Uczelnią Łazarskiego.

Szpital Medicover nawiązał współpracę z Uczelnią Łazarskiego. UŁ jest jedną z nielicznych uczelni niepublicznych w Polsce prowadzących kształcenie na kierunku lekarskim. W ramach współpracy studenci Uczelni Łazarskiego będą odbywać praktyki i uczestniczyć w zajęciach z zakresu kardiologii, kardiochirurgii, chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa oraz anestezjologii i intensywnej terapii w oddziałach klinicznych Szpitala Medicover. Przyszli lekarze będą mogli zdobywać wiedzę pod kierunkiem wybitnych specjalistów Szpitala, ale także zapoznawać się z najnowocześniejszymi metodami leczniczymi.

Jesteśmy dumni ze współpracy z Uczelnią Łazarskiego i z radością oddajemy przyszłych adeptów sztuki medycznej w ręce naszych najlepszych ekspertów, takich jak dr hab. Paweł Derejko, dr hab. Maciej Kielar, dr hab. Krzysztof Wróbel, dr n. med. Ewa Kurowska, lek. med. Ewelina Pirsztuk i dr n. med. Paweł Siekierski oraz ich zespołomzapowiada Anna Nipanicz-Szałkowska, dyrektor szpitala Medicover.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że kolejny tak znakomity szpital dołącza do grona partnerów Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego. Zależy nam, aby jak najwięcej wiedzy przekazać przez praktykę, dlatego nasi studenci mają zapewniony dostęp do nauki w najlepszych placówkach. Stawiamy na pracę w małych grupach pod okiem wykwalifikowanej kadry, korzystając z najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych – mówi dr hab. Paweł Olszewski, Dziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego. W roku 2021/22 na kierunku lekarskim na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego studiować będzie łącznie 360 studentów.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także: Nowy blok operacyjny i przychodnia w poznańskim PL Certus