Nowy blok operacyjny i przychodnia w poznańskim PL Certus dlaszpitali.plNowy blok operacyjny i przychodnia w poznańskim PL Certus

Nowy blok operacyjny i przychodnia w poznańskim PL Certus

opm-dlaszpitali-nowy-blok-operacyjny

Należący do grupy EMC SA poznański szpital PL Certus uruchomił nową salę operacyjną. Przebudowany i zmodernizowany blok operacyjny został wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny.

Na zmodernizowanym bloku będą wykonywane operacje z zakresu: chirurgii ogólnej, dziecięcej i plastycznej, urologii, ginekologii, uroginekologii, laryngologii i ortopedii metodami laparoskopii i klasyczną. Blok wyposażono także w konieczny, nowoczesny sprzęt.

Leczenie operacyjne to często jeden z najważniejszych etapów terapii wielu schorzeń. W PL Certus codziennie sięgamy po najnowocześniejsze technologie, umożliwiające i ułatwiające skuteczne leczenie i dbanie o zdrowie osób, które nam zaufały. Podążając za nowoczesną myślą techniczną, wdrażamy nowe rozwiązania, które przenoszą możliwości medycyny na wyższy poziompodkreśla Karolina Laskowska, dyrektor naczelny szpitala Certus.

Zadbaliśmy także o opiekę pooperacyjną. Wszyscy Pacjenci po zabiegach trafiają na 4-stanowiskową, komfortową salę wybudzeniową, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt. W przypadku zabiegów niosących większe ryzyko powikłań, pacjenci trafiają na sale intensywnego nadzoru medycznego, gdzie całodobowo czuwa nad nimi wyspecjalizowany personel mający do dyspozycji sprzęt monitorujący funkcje życiowe. Szpital PL CERTUS zapewnia również całodobową opiekę anestezjologiczną tłumaczy Karolina Laskowska.

Do dyspozycji pacjentów oddano również Centrum Medyczne nr 1 umiejscowione w nowej lokalizacji, przy ul. Marcelińskiej 90. Będzie tu można wykonać kompleksowe badania krwi, USG, RTG narządów czy EKG, jak również skorzystać z porad specjalistów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (NFZ), jak i odpłatnie. W ramach umowy z NFZ pacjenci mogą skorzystać z porady m.in.: lekarza rodzinnego, ginekologa, otolaryngologa, neurologa czy chirurga plastycznego. Prywatnie lub w ramach opieki dla firm, na Pacjentów czeka szeroki wachlarz specjalistów, w tym niszowych specjalistów dziecięcych.

Inwestycje to kluczowa cecha różnicująca publiczny i prywatny sektor medyczny. Ma to wpływ na decyzje pacjentów. Z danych ujętych w raporcie przygotowanym w marcu 2021 przez Instytut Badań Zmian Społecznych wynika, że prawie 60 procent Polaków zadeklarowało, że po epidemii będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej. Analiza wskazuje też, że 46,1 procenta Polaków obecnie korzysta z prywatnej opieki medycznej i planuje korzystać z niej dalej.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także: Wyróżnienia dla najlepszych klinik w Polsce