Startupy gotowe do startu na targach SALMED - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plStartupy gotowe do startu na targach SALMED - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl

Startupy gotowe do startu na targach SALMED

Obecnie prowadzone są dalsze badania nad rozwojem funkcjonalności stetoskopu. Zespół ekspertów skupia się na opracowaniu spersonalizowanego indeksu oddechowego (PRI). PRI, podobnie jak część funkcjonalności StethoMe, również będzie opierał się na algorytmach sztucznej inteligencji. Dzięki niemu pacjent będzie mógł otrzymać informację m.in. o poziomie zaostrzenia jego choroby przewlekłej.

Rozwiązaniem wspomagającym diagnostykę, które również pojawi się w strefie startupów targów SALMED jest SensFloor system czujników podpodłogowych, wspierający opiekunów w ocenie stanu zdrowia, tworzący profile ruchowe pacjentów oraz optymalizujący procesy pracy personelu pielęgniarskiego. Dzięki algorytmom analizy generowane są profile aktywności badanych.

Jak zapewnia SmartFloor dystrybutor rozwiązania, SensFloor przekształca podłogę w ogromny ekran dotykowy. Urządzenie ma na celu pomóc lekarzom z dziedzin neurologii, geriatrii, psychiatrii itp. w ocenie stanu zdrowia ich pacjentów. Rozwiązanie SensFloor może być także stosowane w domach i wspomagać opiekę nad starszymi pacjentami.

Firmą, która wpływa na rozwój medycyny cyfrowej nowej generacji, jest m.in. MedApp. Nasze innowacyjne rozwiązania rewolucjonizują sposób, w jaki można leczyć i ratować ludzkie życie. Rozwijamy technologie, wspomagające diagnostykę obrazową i medycynę cyfrową nowej generacji. Kreacja wirtualnego świata pozwala na odtworzenie każdej struktury ciała człowieka i umieszczenie jej w cyfrowym modelu. Nasza technologia CarnaLife Holo umożliwia eksplorację różnych obszarów anatomicznych w postaci trójwymiarowych hologramów. Efektem jest bardziej precyzyjna diagnoza w postępowaniu przedoperacyjnym oraz, potencjalnie, także dodatkowe korzyści związane z samym zabiegiem. Nasze kolejne rozwiązanie CarnaLifeSystem pozwala prowadzić zdalną diagnostykę oraz monitoring pacjentów z wykorzystaniem autorskich algorytmów wspierających personel medyczny i pacjentów w procesie leczenia. Jesteśmy dopiero u progu transformacji cyfrowej w sektorze ochrony zdrowia. Cyfrowa radiologia ma szansę jako jedna z pierwszych dziedzin medycyny wejść do świata metaverse czyli alternatywnej, wirtualnej rzeczywistości. Potencjał rozwoju dla naszej technologii jest bardzo dużyprognozuje Krzysztof Mędrala, prezes Zarządu MedApp S.A.

Zarządzanie placówką medyczną w erze cyfrowej

Zwiedzający targi SALMED będą mogli zobaczyć także startupy interdyscyplinarne, łączące za pomocą technik informatycznych rozwiązania organizacyjne. Takie innowacje mogą skutecznie usprawnić zarządzanie w placówkach medycznych. Z myślą o menedżerach ochrony zdrowia firma IC Solutions opracowała Platformę IC Pen, unikatowy system do digitalizacji dokumentacji takiej jak: zgody pacjentów, czy formularze z zachowaniem ich ważności prawnej. System IC Pen wykorzystuje do tego długopisy cyfrowe, tablety, ekrany dedykowane do zbierania podpisów oraz skanery dokumentów.

Możliwości systemu IC Pen pozwalają znacząco ograniczyć obieg papierowej dokumentacji w placówkach medycznych. Co ważne, opracowana technologia wykorzystująca długopisy cyfrowe, tablety i ekrany dedykowane, pozwala na ważną prawnie digitalizację podpisów za sprawą biometrii. Wdrożone rozwiązanie w placówkach medycznych znacząco optymalizuje pracę personelu, redukuje koszty eliminując dokumentację oraz pozwala na wdrażanie idei bycia paperless – przekonuje Łukasz Mejza z IC Solutions.

Narastający niedobór lekarzy w stosunku do potrzeb w systemie ochrony zdrowia sprawia, że konieczna jest optymalizacja procesów oraz wspieranie medyków narzędziami informatycznymi. Dużym problemem jest sporządzanie dokumentacji medycznej. Zajmuje ona 66% czasu pracy lekarza i nadal brakuje dobrych praktyk dotyczących jej standaryzacji. Stąd wziął się pomysł na oprogramowanie Upmedic. To inteligentny edytor dokumentacji medycznej, który w oparciu o strukturalne szablony stworzone z lekarzami pozwala opracować wysokiej jakości opis pacjenta. Eliminacja konieczności pisania na klawiaturze powoduje trzykrotne przyspieszenie tworzenia dokumentacji. Rozwój oprogramowania wspierany jest przez integracje z istniejącymi w placówkach systemami IT oraz platformami telemedycznymi. Upmedic pomaga lekarzowi uzupełnić dokumentację nawet trzy razy szybciejtwierdzi Paweł Paczuski, CEO, współzałożyciel Upmedic.

Podobnym wyzwaniem w placówkach ochrony zdrowia jest również nadzór nad planowaniem i potwierdzaniem wizyt pacjentów. Na to sposób znalazła firma Wandlee Sp. z o.o., która wdrożyła Voicebot No-Show. To rozwiązanie wykorzystujące sztuczną inteligencję potrafi obdzwonić wszystkich zaplanowanych pacjentów i potwierdzić obecność. Wyniki rozmów są automatycznie wpisywane do systemu kalendarzowego. Produkty oparte na sztucznej inteligencji wdrażamy już od 6 lat. Potrzeba wprowadzenia naszej technologii na rynek medyczny wzmocniła się w czasie pandemii. Zauważyliśmy jak trudno dodzwonić się do placówki medycznej. Czas oczekiwania na linii często dochodzi do kilkudziesięciu minut. Z drugiej strony zdaliśmy sobie sprawę jak ogromna jest skala wizyt, które po prostu przepadają.W Polsce rocznie jest ich kilkanaście milionów! To dla systemu ok. 2 miliardy zł strat. Rejestracja nie jest w stanie obsłużyć wszystkich. Automatyzacja jest nieunikniona i tu z pomocą przychodzą nasze rozwiązania – mówi Joanna Cichocka, COO w Wandlee Sp. z o.o.

Zaprezentowane przykłady to tylko część startupów, które będą widoczne na targach SALMED. Do organizatorów sukcesywnie spływają kolejne zgłoszenia innowacyjnych, wizjonerskich rozwiązań. Strefa startupów będzie wydzieloną przestrzenią bogatej ekspozycji wystawienniczej targów. Zwiedzający poznają ponadto aktualną ofertę producentów oraz dostawców aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, a także zobaczyć najnowszy sprzęt laboratoryjny i rehabilitacyjny. Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED odbędą się 23-25 marca 2022 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Projektowi patronują kluczowe media i organizacje branżowe m.in.: Polska Federacja Szpitali, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia, Wielkopolska Izba Lekarska, Europejskie Stowarzyszenie Czyste Leczenie, POLMED oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Sklep

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

175,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.