Startupy medyczne w Polsce: raport MEDmeetsTECH... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plStartupy medyczne w Polsce: raport MEDmeetsTECH... - dlaszpitali.pl

Raport: Startupy medyczne w Polsce

medmeetstech-telemedycyna-startupy-medyczne

Powszechnie mówi się, że nowe technologie zmieniają medycynę. Jak to wygląda w rzeczywistości? MEDmeetsTECH oraz Atena Research&Consulting pracują obecnie nad raportem, który zilustruje jak prezentują się startupy medyczne w Polsce .

Ministerstwo Zdrowia, firmy farmaceutyczne czy lekarze często szukają wiarygodnych informacji jakie innowacje są dostępne na rynku. Niestety, do dziś, można było bazować tylko na żmudnym przeszukiwaniu Internetu w poszukiwaniu pojedynczych informacji. Chcemy to zmienić, przygotowując kompendium wiedzy o startupach medycznych w Polsce – w postaci raportudeklarują organizatorzy MEDmeetsTECH.Na bieżąco jesteśmy w kontakcie z większością startupów med-tech i widzimy ich potencjał. Chcemy podzielić się tą wiedzą. Wierzymy, że pomoże to zbudować zaufanie do innowacji oraz umożliwi ich szybszy rozwój.

Co znajdzie się w raporcie?

Raport opisywać będzie startupy medyczne oraz obejmujące szeroko pojęty obszar lifescience, a także ich doświadczenia we współpracy z dużymi firmami, jak również z instytucjami medycznymi i rządowymi. Dokument będzie ogólnie dostępny i bezpłatny. Raport zostanie zaprezentowany na najbliższej edycji konferencji MEDmeetsTECH, która odbędzie się 26 marca 2019 w Warszawie.

Przy realizacji badania współpracujemy z agencją badawczo-strategiczną Atena Research & Consulting, która na co dzień zajmuje się m.in. badaniami rynku i projektami strategicznymi dla rynku medycznego i technologicznego.

Korzyści dla startupów

„Startupy, które wezmą udział w badaniu tak naprawdę działają na rzecz całego środowiska startupowego. Widzimy nadal małe zaufanie do innowacji medycznych – chcemy pokazać, że niesłusznie, bo wiele się dzieje w tym temacie w Polsce” – dodaje Janusz Kowalski, jeden z organizatorów MEDmeetsTECH.

Czytaj także: Czas na polskie innowacje medyczne. Rozmowa z prof. Markiem Gzikiem, dziekanem Wydziału Inżynierii Biomedycznej