Powstaje Dom Ronalda McDonalda w Warszawie
Założeniem Domu Ronalda McDonalda jest umożliwić rodzicom małych pacjentów przebywanie w pobliżu miejsca ich leczenia. Pierwsze takie miejsce powstało w okolicy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Trwają prace nad stworzeniem analogicznego Domu w Warszawie.
Francuska firma rodzinna DELABIE dołącza jako nowy partner budowy drugiego polskiego Domu Ronalda McDonalda. Fundację i firmę połączyła misja „Aby rodzina mogła być razem” i przekonanie, że Dom w kampusie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powinien być domem modelowym.
Warszawski Dom będzie niezwykłym domem, oprócz wspólnej kuchni, pralni, salonu rodzinnego, apartamentów na piętrach będzie mieć także – jako pierwszy na świecie – strefę o funkcjach przedszkolnych, która powstaje z inicjatywy i dzięki zaangażowaniu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zdrowe rodzeństwo dzieci rodzin z Domu, dzieci studentów i kadry Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie to ci, którym będą służyć na co dzień produkty DELABIE.
Budowa Domu posuwa się zgodnie z planem, dlatego Dom każdego dnia potrzebuje solidarności i uwagi. Razem z DELABIE robimy coś ważnego. Dziś mamy wspólną wizję, jak to będzie, gdy w Domu zamieszkają rodzice małych pacjentów. A gdy już za kilka miesięcy rodziny dzieci z onkologii, transplantologii czy neonatologii znajdą u nas dom poza domem ta współpraca codziennie będzie powodem do dumy – podkreśla Katarzyna Nowakowska, Dyrektor Wykonawcza i Wiceprezes Zarządu Fundacji.
Każdy nowy partner budowy warszawskiego Domu w czasie epidemii Covid-19 to pomoc w przyszłości dla Szpitala Pediatrycznego WUM, bo dziś widać jak bardzo Domy są wszędzie na świecie potrzebne.
Źródło: mat. prasowe
Czytaj także: Otwarcie nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu