Polska innowacja w walce z patogenami - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPolska innowacja w walce z patogenami - dlaszpitali.pl

Polska innowacja w walce z patogenami

opm-dlaszpitali-bakteriobojcze-oslony-termokurczliwe
fot. materiały prasowe

Radpol S.A. wprowadza na rynek innowacyjne bakteriobójcze osłony termokurczliwe przeznaczone do biologicznego zabezpieczenia powierzchni. Zapewniają one wytrzymałą i trwałą ochronę przed rozwojem bakterii, grzybów oraz innych mikrobów. Posiadają wysoką 99,90 proc. skuteczność mikrobiologiczną.

W czystym otoczeniu, gdzie dezynfekcja jest przeprowadzana regularnie, ryzyko przenoszenia się patogenów jest znacząco zmniejszone. Jednak istnieje wiele miejsc publicznych, w których z uwagi na duży przepływ ludzi nie ma możliwości ciągłego utrzymania odpowiedniej higieny. W takich miejscach może dochodzić do tzw. pośredniej transmisji patogenów z człowieka na człowieka. Osoby, które wcześniej kichały lub kasłały, zasłaniając przy tym usta rękoma, dotykają następnie różnych powierzchni, na przykład klamek, poręczy, oparć czy uchwytów. Niebezpieczne patogeny utrzymują się na tych powierzchniach i przenoszą się na dłonie zdrowych osób, które również ich dotykały, co może prowadzić do przenoszenia się różnych chorób. Odpowiedzią na problem pośredniej transmisji patogenów jest innowacyjna termokurczliwa osłona bakteriobójcza od Radpol.

– Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w obszarze tworzenia mieszanek polimerowych, jak również stosowania technologii sieciowania radiacyjnego, wypracowaliśmy trwałe i efektywne rozwiązanie dla bardzo istotnego, zwłaszcza dziś, problemu związanego z pośrednią transmisją niebezpiecznych patogenów w miejscach publicznych wyjaśnia Anna Kułach, Prezes Zarządu Radpol S.A.

Zastosowanie

Bakteriobójcze osłony termokurczliwe przeznaczone są do biologicznego zabezpieczenia powierzchni elementów. Zapewniają wytrzymałą i trwałą ochronę przed rozwojem bakterii. Posiadają wysoką 99,90 proc. skuteczność mikrobiologiczną. Bakteriobójcze osłony termokurczliwe od Radpol powstają na bazie specjalnego tworzywa polimerowego z dodatkiem nanocynku, który niezawodnie dezaktywuje bakterie i inne drobnoustroje w bardzo krótkim czasie. Za zachowanie pamięci kształtu osłony na obkurczanym elemencie odpowiada proces produkcji z wykorzystaniem akceleratora elektronowego (sieciowanie radiacyjne polimeru).

Osłony przeznaczone są do stosowania we wszystkich miejscach użyteczności publicznej, gdzie istnieje ryzyko przenoszenia mikrobów m.in.: w szpitalach, przychodniach zdrowia, aptekach, poczekalniach, urzędach, bankach, sklepach samoobsługowych, galeriach handlowych, w transporcie publicznym, siłowniach, placach zabaw, biurach, klubach i restauracjach, uczelniach i szkołach.

Aplikacja osłony jest bardzo prosta, wystarczy odciąć odmierzony wcześniej odcinek i nałożyć go np. na klamkę, poręcz lub uchwyt wózka sklepowego a następnie użyć dmuchawy z ciepłym powietrzem. Po podgrzaniu, osłona przyjmuje kształt elementu, na którym została obkurczona, tworząc szczelnie przylegającą warstwę o właściwościach bakteriobójczych.

Aktywność przeciwbakteryjna osłony termokurczliwej zostaje nadal zachowana po umyciu jej detergentami, alkoholem, środkami z chlorem i preparatami dezynfekującymi. Skuteczność bakteriobójczych osłon termokurczliwych Radpol została potwierdzona laboratoryjnie przez Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu.

Informacje:

RADPOL S.A. to wiodący producent i dostawca kompleksowych rozwiązań elektroizolacyjnych w technologii termokurczliwej oraz w zakresie łączenia kabli i przewodów.

Naszą misją jest tworzenie innowacji technologicznych, które budują wartość dla naszych klientów. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie płynie energia elektryczna, gdzie liczy się wysoka jakość i niezawodność produktów. Oferujemy rozwiązania dostosowane do specyficznych wymagań oraz potrzeb i oczekiwań klientów – od branży energetycznej i OZE po budownictwo, od przemysłu motoryzacyjnego po budowę maszyn i urządzeń, kończąc na zastosowaniach medycznych.

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.