Uniwersytecki Szpital Dziecięcy planuje rozwój. Placówka współpracuje z Fundacją Orlen - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plUniwersytecki Szpital Dziecięcy planuje rozwój. Placówka współpracuje z Fundacją Orlen - dlaszpitali.pl

Plany rozwoju USD w Krakowie. Placówka współpracuje z Fundacją Orlen

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie została podpisana nowa umowa o współpracy pomiędzy dyrekcją szpitala a Fundacją ORLEN. Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN zadeklarował kontynuację dotychczasowej współpracy, a także dalsze wsparcie finansowe pozwalające na modernizację i rozwój szpitala. PKN ORLEN, za pośrednictwem swojej Fundacji, przekazał w 2022 r na rzecz szpitala kwotę pół miliona złotych, którą przeznaczono m.in. na zakup specjalistycznej karetki.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie to największa placówka medyczna na południu kraju, ratująca życie i zdrowie dzieci. Ta wysokospecjalistyczna jednostka obejmuje swoją opieką przede wszystkim dzieci z województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, ale także z całej Polski.

Szpital jest perłą Małopolski w zakresie niesienia opieki medycznej dla dzieci z Małopolski i sąsiednich województw. Z jego pomocy rocznie korzysta ponad 180 tysięcy dziecipodkreślił Daniel Obajtek i dodał, że współpraca ze szpitalem trwa już od dawna. A jedną z form wsparcia jest zakup karetki transportowej, przekazanej dyrektorowi Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego po uroczystym podpisaniu umowy o współpracy.

Wojciech Cyrul, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, podziękował za pomoc, podkreślając, że „takie wydarzenia są wyjątkowe dla szpitala”.

Niecodziennie mamy możliwość uzyskania takiego ogromnego wsparcia od tak wielkiej firmy. Zrozumienie ogromnych potrzeb ze strony polskiego biznesu tym bardziej cieszy, kiedy mamy świadomość, że mówimy o szpitalu dziecięcym – powiedział. – Pierwsze owoce współpracy już są widoczne. Posiadamy karetkę, która pozwoli transportować dzieci po województwie. Otrzymaliśmy również obietnice wsparcia dalszych projektów, które pomogą nie tylko naszym pracownikom i szpitalowi, ale przede wszystkim pacjentompodkreślił.

Podpisanie umowy zostało poprzedzone rozmowami prowadzonymi przez prezesa PKN ORLEN i dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na temat charakteru dalszej współpracy oraz inicjatyw zaplanowanych przez placówkę. W planach dotyczących finansowania w ramach nowej współpracy są m.in. budowa Przystani Dziecięcej i mensy pracowniczej, a także zakup ultranowoczesnego sprzętu medycznego, który usprawni pracę kadry medycznej i poprawi jakość procesu hospitalizacji małych pacjentów.

Rozmawiamy z panem dyrektorem o kolejnych krokach związanych z rozbudową, modernizacją czy zakupem nowoczesnego sprzętu medycznego. Na pewno w budżecie naszej fundacji będą dalej przeznaczane środki na ten szpitalzapewnił Daniel Obajtek.

Źródło: PAP Media Room

Czytaj też: Ministerstwo Zdrowia zapowiada: ponad 4 mld złotych więcej dla szpitali