Oddział Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu wznawia działalność
Uczucie kołatania serca, może migotanie przedsionków? Warto niezwłocznie to sprawdzić – radzą lekarze z Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu i zapraszają pacjentów na konsultacje. Oddział właśnie wznowił dotychczasową działalność po pandemii COVID-19. Na pacjentów czeka wykwalifikowany personel, kompleksowa opieka kliniczna i najnowocześniejsze technologie. Terminy przyjęć są krótkie, a czas w przypadku zdrowia serca ma duże znaczenie. Warto zadbać o siebie już dziś! – przekonują kardiolodzy.
Wznowienie działalności
Oddział Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu funkcjonuje od blisko ćwierćwiecza – został uruchomiony w 1997 roku. Dotychczasową działalność kardiologiczną placówki zawieszono na skutek nadejścia pandemii COVID-19. W listopadzie 2021 roku oddział funkcjonował jako oddział covidowy.
– W pierwszym okresie funkcjonowania w trybie covidowym nasz oddział notował pełne obłożenie. W ostatnich tygodniach lutego obserwowaliśmy jednak wyraźną tendencję spadkową jeśli chodzi o potrzeby pacjentów z infekcją koronawirusową. Jednocześnie potrzeby pacjentów ze schorzeniami serca i naczyń w czasie pandemii COVID-19 nie zmniejszyły się. Pomoc tej grupie chorych była i jest niezbędnie potrzebna, dlatego też władze szpitala podjęły decyzję o wznowieniu dotychczasowej, stricte kardiologicznej działalności naszego oddziału – mówi dr Jacek Biernacki, kierownik Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.
Kompleksowa opieka specjalistyczna
Personel Oddziału Kardiologii tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego stanowi czworo specjalistów kardiologów, dwójka specjalistów chorób wewnętrznych i lekarz będący w trakcie realizacji specjalizacji. Na oddziale są 23 łóżka, pięć przeznaczonych jest dla pacjentów hospitalizowanych w ramach Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Oddział posiada własną nowoczesną salę zabiegową, funkcjonującą w ramach szpitalnego bloku operacyjnego.
– Standard bloku operacyjnego, w ramach którego funkcjonuje sala zabiegowa naszego oddziału, oznacza wzmożony reżim sanitarny. Dzięki temu chociażby zabiegi ablacji podłoża arytmii, które oferujemy naszym pacjentom od kilku lat, możemy wykonywać na najwyższym poziomie bezpieczeństwa – wyjaśnia dr Piotr Sulik, zastępca kierownika Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.
Czytaj także: Nowatorska metoda leczenia raka trzustki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu