Oddział Kardiologii w tarnobrzegu wznawia działalność dlaszpitali.plOddział Kardiologii w tarnobrzegu wznawia działalność

Oddział Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu wznawia działalność

opm-dlaszpitali-oddzial-kardiologii-w-wojewodzkim-szpitalu-w-tarnobrzegu-wznawia-dzialalnosc
fot. mat. prasowe

Uczucie kołatania serca, może migotanie przedsionków? Warto niezwłocznie to sprawdzić – radzą lekarze z Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu i zapraszają pacjentów na konsultacje. Oddział właśnie wznowił dotychczasową działalność po pandemii COVID-19. Na pacjentów czeka wykwalifikowany personel, kompleksowa opieka kliniczna i najnowocześniejsze technologie. Terminy przyjęć są krótkie, a czas w przypadku zdrowia serca ma duże znaczenie. Warto zadbać o siebie już dziś! – przekonują kardiolodzy.

Wznowienie działalności

Oddział Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu funkcjonuje od blisko ćwierćwiecza – został uruchomiony w 1997 roku. Dotychczasową działalność kardiologiczną placówki zawieszono na skutek nadejścia pandemii COVID-19. W listopadzie 2021 roku oddział funkcjonował jako oddział covidowy.

W pierwszym okresie funkcjonowania w trybie covidowym nasz oddział notował pełne obłożenie. W ostatnich tygodniach lutego obserwowaliśmy jednak wyraźną tendencję spadkową jeśli chodzi o potrzeby pacjentów z infekcją koronawirusową. Jednocześnie potrzeby pacjentów ze schorzeniami serca i naczyń w czasie pandemii COVID-19 nie zmniejszyły się. Pomoc tej grupie chorych była i jest niezbędnie potrzebna, dlatego też władze szpitala podjęły decyzję o wznowieniu dotychczasowej, stricte kardiologicznej działalności naszego oddziału mówi dr Jacek Biernacki, kierownik Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

Kompleksowa opieka specjalistyczna

Personel Oddziału Kardiologii tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego stanowi czworo specjalistów kardiologów, dwójka specjalistów chorób wewnętrznych i lekarz będący w trakcie realizacji specjalizacji. Na oddziale są 23 łóżka, pięć przeznaczonych jest dla pacjentów hospitalizowanych w ramach Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Oddział posiada własną nowoczesną salę zabiegową, funkcjonującą w ramach szpitalnego bloku operacyjnego.

Standard bloku operacyjnego, w ramach którego funkcjonuje sala zabiegowa naszego oddziału, oznacza wzmożony reżim sanitarny. Dzięki temu chociażby zabiegi ablacji podłoża arytmii, które oferujemy naszym pacjentom od kilku lat, możemy wykonywać na najwyższym poziomie bezpieczeństwa – wyjaśnia dr Piotr Sulik, zastępca kierownika Oddziału Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

Czytaj także: Nowatorska metoda leczenia raka trzustki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.