Na UMW otwarto Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych
Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych z Ośrodkiem Faz Wczesnych powstało na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w ramach projektu finansowanego ze środków Agencji Badań Medycznych.
Rektor uczelni prof. Piotr Ponikowski poinformował, że w tej placówce odbywa się już 10 badań z zakresu kardiologii, onkologii i hematologii, a pięć z nich jest zainicjowanych przez naukowców wrocławskiej uczelni.
– Chcemy, by badania kliniczne, których wyniki są dzisiaj podstawą rekomendacji terapeutycznych i diagnostycznych w medycynie, odbywały się tutaj na Uniwersytecie Medycznym We Wrocławiu, żeby one były inicjowane przez naszych naukowców – powiedział rektor prof. Piotr Ponikowski.
Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych powstało we Wrocławiu
Obecnie realizowanych jest 10 badań z zakresu kardiologii, onkologii i hematologii, m.in. „Wpływ dożylnego leczenia karboksymaltozą żelazową na śmiertelność i chorobowość z przyczyn sercowo-naczyniowych oraz na jakość życia pacjentów z zawałem serca i towarzyszącym niedoborem żelaza – INFERRCT”, „Wpływ nieodwracalnej elektroporacji wapniowej, elektrochemioterapii na jakość życia oraz przeżycia wolnego od progresji u chorych na raka trzustki oraz „Niekomercyjne wieloośrodkowe badanie kliniczne nad leczeniem pierwszego nawrotu ostrej białaczki limfoblastycznej u dzieci”.
Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych we Wrocławiu wraz z Ośrodkiem Faz Wczesnych to nowoczesna i wyspecjalizowana jednostka, zapewniająca kompleksowe wsparcie badań klinicznych, zarówno komercyjnych, jak i niekomercyjnych. Jest to wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Centrum powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Agencji Badań Medycznych kwotą blisko 9 mln zł.
Czytaj też: Rozwój sektora biomedycznego zwiększy efektywność systemu ochrony zdrowia