MZ zwiększa wycenę świadczeń w pediatrii - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMZ zwiększa wycenę świadczeń w pediatrii - dlaszpitali.pl

Wyszukaj w serwisie

MZ zwiększa wycenę świadczeń w pediatrii

MZ zwiększa wycenę świadczeń w pediatrii
fot. iStock

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało wzrost wyceny świadczeń w neonatologii. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 października.

Według MZ nakłady na opiekę neonatologiczną wzrosną o 250 milionów złotych rocznie. Kwota ta ma być „gwarancją podniesienia standardu opieki na oddziałach neonatologicznych”.

Ministerstwo zamierza również rozszerzyć listę świadczeń specjalistycznych, co oznacza, że nakład na te świadczenia wzrośnie o 20 proc. Do świadczeń specjalistycznych należą między innymi operacje naprawcze zatoki moczowo-płciowej czy przezskórny przezwątrobowy drenaż żółci.

Zmiany zajdą również w długotrwałej opiece nad chorymi dziećmi. Od 1 stycznia 2023 roku każda hospitalizacja powyżej 30 dni będzie płatna na bieżąco, a nie dopiero po wypisaniu pacjenta do domu.

Pediatria, podobnie jak psychiatria dziecięca, to dla nas obecnie priorytet. Obie dziedziny medycyny są niezwykle ważne po okresie pandemii, która szczególnie dotknęła nasze dzieci, zarówno od strony stricte fizycznej, jak i psychicznej. Z tego też względu systematycznie podnosimy nakłady na leczenie dzieci i nadal będziemy je podnosić powiedział Adam Niedzielski. Minister zdrowia zwrócił się na początku września do prezesa AOTMiT o pilną retaryfikację pediatrii.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj też: NFZ zapowiada dodatkowe pieniądze dla szpitali

Komentarze

Reklama

Strefa wiedzy

653 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy