Ministerstwo Zdrowia podało szczegółowy wykaz priorytetowych dziedzin specjalizacji dla pielęgniarek i położnych

opm-dlaszpitali-mz-przygotowalo-wykaz-priorytetowych-dziedzin-specjalizacji

MZ przekazało szczegółowy wykaz priorytetowych dziedzin specjalizacji dla pielęgniarek i położnych, mogących uzyskać dofinansowanie w 2022 roku. Minimum 2525 pielęgniarek i położnych rozpocznie specjalizację w ramach miejsc dofinansowanych.

Ministerstwo Zdrowia każdego roku określa wykaz priorytetowych dziedzin specjalizacji dla pielęgniarek i położnych, które mogą uzyskać dofinansowanie z podziałem na województwa oraz z uwzględnieniem liczby miejsc szkoleniowych i edycji w województwie. Minister przedmiotowy określa wykaz po zasięgnięciu opinii Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Plany resortu

W planach resoru zdrowia w roku 2022 jest 2525 miejsc szkoleniowych. Dofinansowanie jednego miejsca szkoleniowego wyniesie 3 950 PLN. Kwota na prowadzenie dofinansowanych specjalizacji w 2022 roku to 10 milionów PLN.

Liczba miejsc w poszczególnych województwach:

• dolnośląskie – 200
  • kujawsko-pomorskie – 75
  • lubelskie – 125
  • lubuskie – 100
  • łódzkie – 175
  • małopolskie – 200
  • mazowieckie – 325
  • opolskie – 150
  • podkarpackie – 150
  • podlaskie – 75
  • pomorskie – 150