50-ta pompa serca w krakowskim Szpitalu im. Jana Pawła II - dlaszpitali.pl dlaszpitali.pl50-ta pompa serca w krakowskim Szpitalu im. Jana Pawła II - dlaszpitali.pl

50-ta pompa serca w krakowskim Szpitalu im. Jana Pawła II

pompa-serca

We wtorek, 23 października krakowscy specjalisci wszczepili 66-letniemu pacjentowi, chorującemu na serce tzw. pompę serca. To 50-ty zabieg tego rodzaju w Szpitalu im. Jana Pawła II.

Najnowszej generacji urządzenia wspomagające krążenie, używane w naszej klinice, są ogólnoświatowym standardem leczenia skrajnie chorych pacjentów z niewydolnością serca. Pompa  pozwala normalnie funkcjonować, pracować, a nawet uprawiać sport. Według 2-letnich obserwacji medycznych, najnowsze, 3-ciej generacji urządzenia wszczepiane w naszym Szpitalu, pozwalają przeżyć większej liczbie pacjentów w porównaniu z przeżywalnością pacjentów po transplantacji serca. Stanowi to przełom w leczeniu tej grupy pacjentów.

Zespół Transplantologii i Mechanicznego Wspomagania Krążenia to interdyscyplinarna, doświadczona kadra medyczna. Pierwszy tego rodzaju zabieg w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie miał miejsce 20.10.2015 r. Pacjent, któremu wówczas wszczepiono pompę serca, czuje się bardzo dobrze. Dzięki temu zabiegowi krakowscy specjaliści dołączyli do światowej czołówki w zakresie tego typu zabiegów.