XXIV WCCI Warsaw 2020 – zachowanie tradycji w nowoczesnej formie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plXXIV WCCI Warsaw 2020 – zachowanie tradycji w nowoczesnej formie - dlaszpitali.pl

XXIV WCCI Warsaw 2020 – zachowanie tradycji w nowoczesnej formie

opm-dlaszpitali-wcci-2020

W dniach 28-30.09.2020 r. odbyły się warsztaty Warsaw Course on Cardiovascular Interventions (WCCI) organizowane przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN) Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Wydarzenie, organizowane od ponad 20 lat, jest jednym z najbardziej prestiżowych spotkań kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów i przedstawicieli kadr medycznych – specjalistów z całego świata. Tradycyjnie już WCCI to multimedialne prezentacje, symultaniczne konferencje oraz interaktywne warsztaty praktyczne, które od prawie ćwierćwiecza są punktem odniesienia co do jakości oraz warsztatu pracy kardiologów interwencyjnych i kadr medycznych związanych z medycyną sercowo-naczyniową w Polsce i na świecie. Tegorocznym motywem przewodnim warsztatów była rewaskularyzacja tętnic wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem wielonaczyniowej choroby wieńcowej, udrożnień przewlekle zamkniętych tętnic wieńcowych oraz choroby pnia lewej tętnicy wieńcowej. Dużą uwagę poświęcono najbardziej skomplikowanym i obiecującym zabiegom dotyczącym chorób strukturalnych serca, w tym interwencjom na zastawce aortalnej, mitralnej i trójdzielnej. Lekarze skupili się również na przedstawieniu swoich doświadczeń i najlepszych praktyk w zabiegach zamykania uszka lewego przedsionka u pacjentów z migotaniem przedsionków i przeciwskazaniami do przewleklej terapii przeciwkrzepliwej oraz interwencjom na tętnicach szyjnych i obwodowych.

Debata Media Świadome Kardiologii

W tym roku WCCI po raz pierwszy odbyło się w hybrydowej formule łączącej stacjonarną organizację z komunikacją online. Nowością tegorocznej edycji WCCI była pierwsza Debata Media Świadome kardiologii z udziałem lekarzy i dziennikarzy organizowana wspólnie z fundacją Instytut Świadomości, która zastąpiła dotychczasową wersję corocznej konferencji prasowej. Media Świadome Kardiologii jako debata Lekarzy i Dziennikarzy miała na celu wypracowanie jak najlepszej komunikacji między środowiskiem medycznym a medialnym, zwrócenie uwagi na najbardziej palące problemy polskiej kardiologii, a także zweryfikowaniu ważnych informacji i przekazów w dziedzinie kardiologii, które mogą być mylące, nieaktualne, nieprawdziwe lub niezweryfikowane. W trakcie warsztatów prezentowane byłytransmisje na żywo zabiegów z ośrodków m.in. z Warszawy, Budapesztu i Brna. W trakcie WCCI, odbyła się również druga edycja mini warsztatów WAR-CTO oraz pierwsza edycja mini warsztatów WAR-CHIP, przeznaczona dla zaawansowanych operatorów.    

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.