XI Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plXI Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca - dlaszpitali.pl

XI Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

W dniach 16-18 listopada 2017 roku w Warszawie już po raz 11 odbyła się coroczna Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca – Best of WCLC organizowana pod auspicjami International Association for the Study of Lung Cancer.

Konferencja PolGRP skupiła międzynarodowe grono ekspertów; wśród prelegentów i panelistów znaleźli się wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny: onkologii, radiologii, pulmonologii, torakochirurgii i patomorfologii. Wydarzenie zgromadziło też niespotykaną dotąd liczbę 530 uczestników oraz liczną reprezentację nowych, ważnych w kontekście leczenia onkologicznego grup: pielęgniarek, fundacji, pacjentów oraz mediów.

Konferencja i warsztaty

Poza tradycyjną formułą sesji konferencyjnych prowadzonych wspólnie z Polskim Towarzystwem Chorób Płuc, Polskim Towarzystwem Onkologicznym i Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, uczestnicy konferencji wzięli udział w warsztatach z udziałem anatomopatologów we współpracy z Polskim Towarzystwem Patologów oraz w warsztatach torakochirurgicznych. Dodatkowo, po raz pierwszy w ramach tegorocznej konferencji, odbyły się warsztaty dla pulmunologów, techników, praktyczne zajęcia radiologiczne oraz warsztaty z diagnostyki obrazowej.

Z perspektywy pacjenta

Innowatorskim elementem wydarzenia była sesja pt. „Warsztaty Organizacji Pozarządowych – perspektywa pacjenta”. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce, podczas którego pacjenci i ich bliscy z całego kraju przyjechali na spotkanie z ekspertami zajmującymi się walką z nowotworem płuca. Mówiono m.in. o diagnostyce i metodach leczenia oraz zaprezentowano nowość – aplikację PilmoInfo ułatwiającą zrozumienie procesu terapeutycznego. PulmoInfo jest narzędziem powstałym z inicjatywy Polskiej Grupy Raka Płuca, stanowiące obszerną i kompleksową bazę wiedzy prowadzącą pacjentów chorych na raka płuca przez wszystkie etapy leczenia. Aplikację można pobrać stąd.

W przyszłym roku spotkanie tradycyjnie odbędzie się w listopadzie 2018 w Centrum Konferencyjnym LIM Warszawa.