Otwarcie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plOtwarcie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii - dlaszpitali.pl

Otwarcie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii

W poniedziałek, 20 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

Nowoczesny ośrodek oferuje zaawansowaną diagnostykę oraz leczenie dla pacjentów onkologicznych.

Budowa ośrodka zakończyła się w 2014 r. Placówkę wyposażono m.in. w jedne z najnowocześniejszych w Polsce akceleratory – przyspieszacze liniowe, służące prowadzeniu zaawansowanej radioterapii pacjentów. Po zakończeniu inwestycji Szpital przez dwa lata leczył chorych na własny koszt. Pod listem placówki do NFZ z prośbą o przyznanie kontraktu na świadczenie usług podpisało się aż 6 tysięcy osób. Środki na finansowanie leczenia przyznano Szpitalowi we wrześniu ubiegłego roku.

Z okazji uroczystego otwarcia na ręce dyrekcji Szpitala, list gratulacyjny przekazał m.in. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wyrazy uznania dla Szpitala przekazał też Andrzej Jacyna, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podczas oficjalnego otwarcia, za wsparcie dziękował gościom Zbigniew Grzywnowicz, dyrektor Zagłębiowskiego Centrum Onkologii.

To dla nas wyjątkowy dzień. Właśnie dziś, gdy mija 135 lat od powstania Szpitala, gościmy Państwa w nowoczesnym obiekcie dedykowanym onkologii. W ten sposób chcemy podziękować wszystkim osobom, dzięki którym powstało i tak dobrze funkcjonuje Zagłębiowskie Centrum Onkologii – powiedział dyrektor Zbigniew Grzywnowicz , dodając: – Wyjątkową wartością Szpitala jest cała kadra, która podjęła trud leczenia pacjentów mimo braku kontraktu. Dziś infrastruktura tego obiektu prezentuje się imponująco. Liczba badań, którą wykonano w placówce w ciągu dwóch lat pokazuje, że decyzja o budowie i uruchomieniu Centrum Onkologii była jedyną słuszną drogą.

Symbolicznego przecięcia wstęgi w nowym budynku, obok dyrekcji Szpitala i władz miasta dokonali przedstawiciele środowisk pacjenckich – Stowarzyszenia Amazonek „Życie”, Polskiego Towarzystwa Stomijnego „Pol-ilko”, a także Pani Adriana Kruszewska, jedna z pacjentek Szpitala.

Z okazji otwarcia, Szpital zaprosił przybyłych gości do zwiedzenia ośrodka. Obejrzano Zakład Radioterapii ze wspomnianymi akceleratorami, a także zaawansowany sprzęt w Zakładach Diagnostyki Obrazowej oraz Medycyny Nuklearnej, który został zakupiony w trakcie inwestycji. O tym, na jak wysokim poziomie leczy się w Dąbrowie Górniczej pacjentów onkologicznych, opowiedzieli sami lekarze.

Dzięki otwarciu ZCO województwo śląskie z sześcioma ośrodkami onkologicznymi stało się liderem onkologii w Polsce, co plasuje nasz region w czołówce europejskiej.

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.