Otwarcie nowej siedziby i laboratorium spółki badaj.to - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plOtwarcie nowej siedziby i laboratorium spółki badaj.to - dlaszpitali.pl

Otwarcie nowej siedziby i laboratorium spółki badaj.to

13 maja 2022 roku reprezentanci spółki badaj.to oficjalnie otworzyli nową siedzibę i laboratorium centralne przy ul. Wojska Polskiego 16h w Świętochłowicach.

Wstęgę przecięli Thomas Jarasch i Prof. Dr. med. Jan Kramer.

Przy okazji uroczystości zaproszeni goście mogli zwiedzić nowoczesne pracownie immunologii, serologii, parazytologii, mikrobiologii i genetyki oraz laboratorium weterynaryjne. Pracownie zostały w tym roku doposażone w nowoczesny sprzęt, m.in. automatyczną linię firmy Abbott oraz spektrometr mas VITEK® MS PRIME firmy bioMérieux.

– W związku z rozpoczęciem pracy w naszej nowej siedzibie nastąpiło dużo zmian technologicznych. Diagnostyka laboratoryjna dynamicznie się rozwija, a wraz z nią rozwijamy się my. Wprowadzamy nowe parametry, aby umożliwić naszym Pacjentom dostęp do nowoczesnej diagnostyki. Wynik badania ma często wpływ na zdrowie i życie naszych pacjentów, dlatego jakość i wiarygodność badań zawsze są naszym priorytetem mówi Beata Boruta, dyrektor ds. medycznych.

Firma zatrudnia obecnie ponad 500 pracowników w 5 województwach, w tym: doświadczonych diagnostów laboratoryjnych, techników analityki medycznej, osoby pracujące na punktach pobrań kurierów oraz pracowników administracyjnych. W samym laboratorium centralnym codziennie wykonywanych jest ponad 20 tys. badań dla kilku tysięcy pacjentów.

Spółka badaj.to to sieć laboratoriów diagnostycznych z ponad 30-letnią historią – jej najbardziej rozpoznawalna marka to Śląskie Laboratoria Analityczne. Obecnie firma działalność prowadzi w 5 województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim i łódzkim. – Dzięki własnym punktom pobrań zapewniamy pacjentom łatwy dostęp do badań laboratoryjnych. Obecnie mamy 125 własnych punktów pod marką badaj.to lub Śląskie Laboratoria Analityczne i każdego miesiąca otwieramy kilka kolejnychmówi Łukasz Pawlik, prezes zarządu. Na ten rok planujemy także otwarcie kolejnych laboratoriów satelitarnych, które będą w dużym zakresie obsługiwać nowo otwierane punkty pobrań i kontrahentów w odleglejszych lokalizacjach – dodaje Beata Boruta.

W Świętochłowicach przy ul. Wojska polskiego 16h działa również jeden z Punktów Pobrań.