Forum Menadżerów Służby Zdrowia - Poznań - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plForum Menadżerów Służby Zdrowia - Poznań - dlaszpitali.pl

Forum Menadżerów Służby Zdrowia – Poznań

Na konferencji spotkało się blisko 100 przedstawicieli kadry zarządzającej placówek medycznych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, konferencję wsparło również 16 partnerów reprezentujących prestiżowe czasopisma oraz portale branżowe.

Już tradycyjnie spotkanie zostało otwarte przez Krzysztofa Machę, wybitnego eksperta Pracodawców RP oraz wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, który w czasie swojej prelekcji zatytułowanej „Wyzwania medycyny, czyli gdzie szukać…… finansowania” przedstawił m.in. dane statystyczne dotyczące udziału w rynku publicznych i prywatnych podmiotów, a także omówił kluczowe procesy na rynku ochrony zdrowia w Polsce po roku 2014.

Kolejne wystąpienie poświęcone było bezpieczeństwu danych w placówce medycznej, gdzie szczegółowo zostały poruszone kwestie związane z monitorowaniem danych i kontrolą sieci. Dalsza część spotkania została podzielona na dwie ścieżki tematyczne, podczas których słuchacze mieli szansę dowiedzieć się więcej m.in. na temat dotacji unijnych, udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej, innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu podmiotami medycznymi, praw pacjenta czy też pakietu onkologicznego.

Ostatni moduł wydarzeni, był złożony z dwóch tematów. Pierwszym zagadaniem była prezentacja pt. „Replikacja i chmura obliczeniowa jako sposoby gwarantowanego dostępu do danych i obniżenia kosztów IT”. Wykład ten był prowadzony w jęz. ang. przez eksperta z firmy Zerto. Drugim tematem były „Zasady realizacji umów z NFZ oraz kontrole świadczeniodawcy”, czyli obszar tematyczny jak zawsze wzbudzający duże zainteresowanie. Nie obyło się bez kontrowersji i dużej ilości pytań.

Podsumowując, w konferencji wzięło udział blisko 100 osób, 14 firm, 18 prelegentów. W opinii wielu uczestników konferencja była doskonałą inspiracją do dalszej, jeszcze bardziej wzmożonej pracy, mającej na celu poprawę kondycji finansowej, bezpieczeństwa chorego i przede wszystkim jakości leczenia w polskim sektorze ochrony zdrowia.

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.