Zintegrowany system zarządzania narzędziami chirurgicznymi – case study na przykładzie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

OPM4_17_ZINTEGROWANY_SYSTEM-ZARZADZANIA-NARZEDZIAMI-CHIRURGICZNYMIFot. 3. Sterylizatory parowe

Narzędzia informatyczne stanowią wsparcie poszczególnych procedur i etapów procesu w centralnej sterylizatorni. Dzięki nim możliwe są efektywna praca jednostki oraz spełnianie aktualnie obowiązujących wymagań i standardów.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii jest nowoczesną, kompleksową i jedną z najmłodszych placówek onkologicznych w kraju. Zostało powołane 1 lutego 1991 roku jako szpital i od początku funkcję dyrektora pełnił dr hab. n. med. prof. UJK. Stanisław Góźdź. Następnie, od marca 1995 r., po zmianie nazwy i statusu, działa jako Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Jest publicznym zakładem opieki zdrowotnej powstałym na podstawie: Ustawy o Zakładach Opieki Zdrowotnej z dnia 30.08.1991 roku (Dz.U. nr 91, poz. 408), Zarządzenia Wojewody Kieleckiego nr 42/90 z dnia 25.07.1990 roku oraz innych przepisów dotyczących jednostek budżetowych. Obszar działania Centrum obejmuje teren całego obecnego województwa świętokrzyskiego i terenów do niego przyległych.

Szpital Onkologiczny w Kielcach miał składać się początkowo z czterech oddziałów: chirurgii, ginekologii, radioterapii i chemioterapii, udzielać porad dla 300 pacjentów dziennie. Obecnie w skład ŚCO wchodzi 14 klinik i 30 poradni specjalistycznych, 15 zakładów diagnostycznych, dziennie przyjmowanych jest ponad 1500 osób. Rocznie placówka udziela ponad 220 tys. porad oraz przeprowadza blisko 30 tys. hospitalizacji. W 2000 r...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp