Nadzór nad wyposażeniem radiologicznym w czasie epidemii
Należy pamiętać, że nic nie zwalnia z obowiązku używania właściwie działającego wyposażenia. Od jego sprawności zależy, co zostanie uwidocznione na wykonanym obrazie, co zostanie wyświetlone na monitorze oraz co będzie mogło być ocenione przez lekarza.
Początkowo artykuł ten miał być poświęcony ochronie radiologicznej w kontekście ostatnich zmian w prawie polskim, w tym szczególnie obowiązującej od 23 września ubiegłego roku znowelizowanej Ustawie Prawo atomowe. Czas i zdarzenia ostatnich tygodni spowodowały ograniczenie tematyki i poruszanych tu zagadnień do pewnego, niezwykle ważnego w panującej sytuacji, aspektu związanego z radiologią czy może trochę szerzej – z obrazowaniem medycznym.
Chyba żadna dziedzina medycyny nie może obejść się aktualnie bez mniej lub bardziej zaawansowanego wyposażenia technicznego. Obrazowanie medyczne w sposób szczególny wykorzystuje takie wyposażenie. Efekty, jakich oczekuje się od tej dziedziny medycyny, czyli:
- uzyskanie obrazu zawierającego właściwą ilość informacji klinicznych,
- przekazanie i archiwizac...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online